YouTube’dan yeni hamle: Eğer bunu yaparsanız, siz de uyarı mesajı ile karşılaşabilirsiniz

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

YouTube’daki rahatsız edici ve nefret içeren yorumlar hem şirket, hem içerik oluşturucular, hem de kullanıcılar için uzun bir müddettir baş ağrısı oluyor. Şirket daha evvel, daha fikirli olabilmeleri için gönderi anında bireylere bir İkaz göstermek üzere özellikler sunarak bunu azaltmaya çalıştı. Akış hizmeti, artık bu Cin bireyleri rahatsız edici yorumları hakkında daha agresif bir biçimde uyaracak ve daha geniş aksiyonlar gerçekleştirecek yeni bir özellik sunuyor.

YouTube, platformun kurallarını ihlal ettiği için Üzücü niyetli yorumları kaldırılan şahıslara bir bildirim göndereceğini belirtiyor. Bildirimi almasına Karşın bir kullanıcı kurallara karşıt yorumlar göndermeye devam ederse, 24 saat boyunca daha Çok yorum göndermesi yasaklanacak. Şirket, kullanıma sunulmadan Evvel özelliği test ettiğini ve Kıymetli ölçüde başarılı olduğunu açıkladı.

Bu yeni sistem şimdilik yalnızca İngilizce yorumlar için kullanılabilecek, lakin akış hizmeti gelecekte daha Çok lisanı bu özelliğe iç etmeyi amaçlıyor. Yorum bırakmadan Evvel İkaz yapma sistemi ise şu anda İngilizce ve İspanyolca lisanlarında mevcut.

Şirket, “Hedefimiz, hem içerik oluşturucuları yorumlar yoluyla Olumsuz etkilemeye çalışan kullanıcılardan korumak, hem de yorumları siyaset ihlalleri nedeniyle kaldırılmış olabilecek kullanıcılara daha Çok şeffaflık sunmak ve Topluluk Kurallarımızı anlamalarına Yardımcı olmak” diyor.

Bir kullanıcı, yorumunun kazara kaldırıldığını düşünürse, Geri bildirimlerini paylaşabilecek. Lakin YouTube, Geri bildirimlere baktıktan sonra yorumları Geri yükleyip yüklemeyeceğini açıklamadı

Ayrıca YouTube, bir forum gönderisinde, AI takviyeli algılama sistemlerini geliştirmek için çalıştığını da söyledi. Şirket, 2022’nin birinci yarısında 1,1 milyar “spam” yorumu kaldırdığını ve canlı sohbet görüntülerindeki botları daha düzgün tespit etmek ve kaldırmak için sistemini geliştirdiğini belirtiyor.

YouTube ve diğer toplumsal ağlar, otomatik algılamaya güvenerek spam ve berbata kullanım maksatlı içeriği kısmen azaltmayı başardı. Tekrar de, bu Cin Üzücü yorumları yazmaya devam eden şahıslar sistemi kandırmak için ekseriyetle farklı argo yahut yanlış yazılmış sözler kullanabiliyorlar. Ayrıyeten, İngilizce dışındaki lisanlarda yapılan yorumlar Aka bir Aleni olarak kalmaya devam ediyor.

YouTube, geçtiğimiz ay içerik oluşturucuların muhakkak bir kullanıcıyı yorumlardan gizlemesine İmkan tanıyan bir özellik de sunmuştu. Bu Denetim bütün kanal için geçerli olduğunda ötürü, kullanıcı Öbür bir görüntüde rahatsız edici yorumlar gönderse bile görünmüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir