Katlanabilir iPhone’u Apple yapmadı, o yaptı: Karşınızda katlanabilir iPhone V…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 10, 2022 Yorum Yok

Katlanabilir telefonlar Laf konusu olduğunda, Samsung, Huawei, Motorola ve Microsoft üzere akla gelen yalnızca birkaç marka var. Apple’ın ise 2025 yılına kadar pazara girmesi beklenmiyor. Lakin bu, Çinli YouTuber Na Yan‘ın kendisinin katlanabilir bir iPhone tasarlamasını engellememiş üzere gözüküyor.

Yan, “Tech Aesthetics” isimli kanalında yayınladığı aşağıdaki görüntüde (İngilizce altyazı mevcut), kendisinin ve takımının Özgün aygıtlardan Mümkün olduğunca Fazla parçayı korurken katlanabilir bir iPhone yapmayı hedeflediklerini söylüyor. Örneğin, iPhone’un Özgün ekranını dokunma fonksiyonelliğini sağlam tutarak bükülecek kadar yumuşak hale getirirken müdafaayı başardılar.

iPhone V ismini verdikleri telefonun menteşesi için ise, “karmaşık ve kuvvetli yaylı menteşe” olarak başlangıçta bir Galaxy Z Flip kullandılar. Fakat, ekranının gözle görülür yorgunluk hasarı yaşadığını ve Aka bükülme açılarına dayanacak kadar kuvvetli olmadığını söylüyorlar. Sonunda “küçük” bir ekran kırışıklığı için bir Motorola Razr menteşesini denediler.

Ardından, bir iPhone’un bütün İç yapısını Aksine çevirdiler. Yeni sistemde telefonun alt yarısı anakartı, üst yarısı ise pili içeriyor. iOS ve dokunma fonksiyonları test sırasında âlâ çalışsa da, arayüz tasarımı katlanma için pek kullanıcı dostu değildi, bu yüzden bunun yerine Özel bir yazılım yüklediler. Bu yazılım, telefonu birebir anda iki uygulamayı çalıştırabilir hale getirdi. Telefonun alt yarısı, Galaxy Z Flip üzere bir selfie standı olarak bile kullanılabiliyor.

Ancak grup, aygıtın fonksiyonel olmasını sağlamak için kimi ödünler vermek zorunda kaldı. Örneğin, bir hoparlörü çıkardılar ve daha Ufak bir pil taktılar. Ayrıyeten MagSafe ve kablosuz şarj bileşenlerinden de vazgeçtiler.

Ekip, Vakit içinde katlanabilir iPhone’larını geliştirmeye devam etmeyi hedefliyor ve ayrıyeten izleyicilerden gelen yorumları da memnuniyetle karşılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir