Katlanabilir telefonlar, düşüşteki cep telefonu pazarına kafa tutuyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 01, 2023 Yorum Yok

Piyasa tahlil şirketi IDC, katlanabilir akıllı telefon sevkiyatlarının bu Yıl geçtiğimiz yılki 14,2 milyona nazaran %50’den Çok bir artış ile 21,4 milyon adede ulaşacağını varsayım ediyor. 2022-2027 devri için iddialarında ise yıllık %27,6 bileşik büyüme beklediğini söylüyor. Yani, 2027’de sevk edilen ünite sayısının 48,1 milyona çıkması bekleniyor.

Şirket, katlanabilir segmentinin kuvvetli ekonomik şartlar karşısında hayli güzel durumda olduğunu söyledi. Lakin IDC, katlanabilir eserlerin ortalama satış fiyatlarının yalnızca biraz düştüğünü ve bütün bölgesel pazarlarda üst Tertip fiyat segmentlerinde kaldığını belirtiyor.

Fiyatlarda Aka bir değişiklik olmasa da, telefonların yetenekleri artmaya devam etti. IDC, bütün markalarda dayanıklılığın ve üretim kalitesinin yanı Dizi genel kullanıcı tecrübesinin uyguna gittiğini ve gelecekte daha da Çok özelliğin eklenmesinin beklendiğini söylüyor.

Veriler hakkında yorum yapan IDC Cep Telefonları Araştırma Müdürü Anthony Scarsellakatlanabilir telefon pazarı, tüketiciler yeni form faktörünü benimsemeye başladıkça evvelki iddiadan biraz daha yüksek bir performans sergiledi. ASP’deki %10’luk düşüş, pazarın 2022’de %75,5 büyümesine Yardımcı oldu zira katlanabilir aygıtlar birçok pazarda daha Müsait fiyatlı hale geldi. Bu Yıl yarışa katılan yeni marka ve modellerle, katlanabilir pazarının 2023’te %50,5 büyüme ile parlak bir Devre geçirmesini, Yekün akıllı telefon pazarının ise %1,1 daralmasını bekliyoruz” diyor.

Katlanabilir pazarı için uygun bir büyüme bekleniyor olsa da, bugün sahip olduğu %1,2’lik payın 2027 yılına kadar yalnızca %3,5’e ulaşması bekleniyor. Elbette bunların şimdilik sadece kestirimler olduğunu ve Irak yıllara yönelik yapılan iddiaların yanlışsız olma olasılıklarının Fazla yüksek olmayabileceğini unutmamakta fayda var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir