Twitter alternatifi T2, gözünü mavi tikini kaybedenlere dikti

Sosyal Meda Uzmanlığı Nis 02, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın, bir evvelki Yönetim altında doğrulanan binlerce kullanıcının mavi tikini kaldırmaya karar vermesi ve herkesi Twitter Blue’ya yönlendirmesi sonrasında, Twitter alternatiflerinden biri, bu “eski” onay işaretli kullanıcıların kimilerini kendi platformuna çekmeyi umuyor. İki eski Twitter çalışanı tarafından yönetilen ve katılmanın sırf Davet ile Mümkün olduğu bir hizmet olan T2, kullanıcıların “eski” Twitter mavi tiklerini sitesine taşımalarına müsaade vereceğini söylüyor.

T2, Musk’ın Twitter’ı devralmasının akabinde süratle ortaya çıkan ve büyüyen alternatiflerin ortasında yer alıyor. Bu platform, Mastodon üzere daha Evvel de Mevcut olan birtakım rakiplerinden daha Ufak olsa da, Musk öncesi Twitter ile ilişkilendirilen “kamu meydanını” tekrar hayata geçirmeyi amaçlıyor. Hatta, kurucu Gabor Cselle, büsbütün yeni bir tecrübe yerine kimi basitleştirmelerle Twitter’ın epey Yalın bir kopyasını ortaya koyma niyetinde olduğunu Aleni bir formda belirtiyor.

Başka bir deyişle, ilerleyen vakitlerde isminin değişmesi planlansa da şimdilik T2 olarak bilinen toplumsal ağın, Twitter’ın eski doğrulama programını Temel Meydan bir “Onay İşareti” özelliği başlatması şaşırtan değil. Bu kullanıcılar, T2’nin doğrulama sürecinden geçmek için kısa bir form doldurabiliyor. Ayrıyeten bu özellik, T2’nin bekleme listesindekiler tarafından da kullanılabilecek.

Twitter’daki eski doğrulamalar 1 Nisan tarihinde sonlanmaya başladığı için, kullanıcıların programdan yararlanmak için şimdilik sadece birkaç günleri bulunuyor. Fakat şirketin, Twitter’ın eski doğrulamaları sona erdiğinde farklı yollarla doğrulama sunmaya yönelik bir planı da bulunuyor. Ayrıyeten T2’nin form tabanlı doğrulaması, Twitter Blue aboneliği ile alınan yeni doğrulamalarda kullanılamayacak.

T2, yeni doğrulama özelliklerinin yanı Dizi birkaç farklı Değerli adımı daha duyurdu. Şirket, eski bir Discord yöneticisini yeni CTO’su olarak atadı ve Twitter kullanıcılarına tanıdık istikbal bir yine tasarımı başlatıyor.

Ancak yeni Twitter rakiplerinin tamamı üzere, T2’nin de platforma gerçek bir rakip olmaya yaklaşmadan Evvel uzun bir mühlete gereksinimi var. Yine de, Mastodon’un kurucu CEO’su Eugen Rochko‘nun da belirttiği üzere, Twitter’ın eski doğrulamaya sahip olanlar üzere daha tesirli kullanıcıları, alternatifi olan platformlar için Fazla değerli şahıslar. T2 bu kullanıcılardan daha fazlasını kendi bünyesine katabilirse, gayelerine ulaşması Fazla daha kolay olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir