Kriptoda kaos devam ediyor: FTX iflas başvurusunda bulundu, CEO görevini bıraktı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 11, 2022 Yorum Yok

Twitter’da yayınlanan bir şirket açıklamasına nazaran, Sam Bankman-Fried’in kripto Nakit borsası FTX, ABD’de Kısım 11 iflas müracaatında bulundu. Bankman-Fried CEO olarak vazifesinden ayrıldı ve yerine John J. Ray III getirildi. Fakat misyondan ayrılan CEO geçişe Yardımcı olmak için misyonuna bir mühlet daha devam edecek.

CNBC tarafından elde edilen 23 sayfalık iflas müracaatında FTX, 100.000’den Çok alacaklısı, 10 milyar ila 50 milyar dolar aralığında varlıkları ve 10 milyar ila 50 milyar dolar aralığında borçları olduğunu belirtiyor. Bankman-Fried, Stephen Neal‘ı firmanın yeni Yönetim heyeti lideri olarak tayinetmek istediğini de belirtti.

Yeni FTX CEO’su Ray, “Bölüm 11, FTX Kümesine durumunu kıymetlendirme ve paydaşlar için Geri kazanımları en üst seviyeye çıkaracak bir süreç geliştirme fırsatı sağlamak için Müsait görünüyor” dedi ve devam etti: “FTX Kümesi, sadece organize, ortak bir süreçte aktif bir halde yönetilebilecek değerli varlıklara sahip. Her çalışanın, müşterinin, alacaklının, kontrat tarafının, hissedarın, yatırımcının, devlet otoritesinin ve öbür paydaşların bu çabayı titizlik ve şeffaflık içinde yürüteceğimizden emin olmak istiyorum.

Ray, paydaşların olayların süratle ilerlediğini ve yeni grubun fakat nihayet vakitlerde devreye girdiğini anlamaları gerektiğini ve daha Çok bilgi için önümüzdeki günlerde dava belgesinde sunulan malzemeleri gözden geçirmeleri gerektiğini de kelamlarına ekledi.

FTX, yalnızca birkaç gün içinde likidite kurudukça, müşteriler Nakit çekme talebinde bulundukça ve rakip borsa Binance’ın şirketi satın alma teşebbüsünden çekilince 32 milyar dolarlık bir bedelden iflasa gitmiş oldu.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın dün yaptığı açıklamaları okumak için tıklayın…

Bu ortada Kısım 11 süreçleri Yan kuruluşlar olan LedgerX LLC, FTX Digital Markets Ltd., FTX Australia Pty Ltd. ve FTX Express Pay Ltd.’yi de kapsıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir