Logitech MK295 İnceleme

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 26, 2022 Yorum Yok

Bu kısmımızda harika sessiz bir klavye ve fare seti elimizin altında. Biraz bu ikiliden bahsetmek istiyoruz, çünkü kullandığımız mühlet içinde ziyadesiyle etkilendik. Bu aygıt bize Logitech’ten geldi. Tam ismi Logitech MK295 Sessiz Kablosuz Klavye & Mouse Seti.

Arkadaşlar hem bu klavyede hem de yanındaki farede neredeyse 0 ses var. Tuşlara bastığınızı neredeyse duymuyorsunuz, etrafınızdakiler aslında hiç duymuyor diyebiliriz. Bu manada çalışırken sessizliğe değer verenlerin ziyadesiyle beğeneceğini net olarak daha incelemenin en başından söyleyebiliriz.

Klavye ve fare gürültüsünün yüzde 90’ından fazlasını ortadan kaldıran özel bir Logitech teknolojisi olan SilentTouch özelliğini kullanan ikili, böylelikle rahatsız edici tıklama ve yazma sesleri olmadan işinize odaklanma imkanı sağlıyor.

Öte yandan eser yalnızca sessiz olmasıyla da öne çıkmıyor; bilhassa klavyenin üzerinde kullanılan gereç ziyadesiyle rahat. Tuşların üzerindeki yumuşak gereç, parmaklarınızı klavyenin üzerinde gezdirirken rahat hissettiriyor, bu manada konfor noktasında da bizden tam puan aldığını söyleyebiliriz.

Bu ortada klavye tam boyutlu. Yani sağ tarafta numerik tuş ekibi yer alıyor. Ayrıyeten üst kenarda multimedya tuş ekibini da görebiliyorsunuz. Burayı kullanarak müzikler ortasında geçiş yapabilir, ses işlevlerine erişebilir, e-postanıza ve hesap makinesine direkt ulaşabilir ve hatta PC’yi uyku moduna alabilirsiniz. Lakin tam boyutlu olmasına ve multimedya tuşları bulundurmasına rağmen klavye, masa üzerinde çok yer kaplamıyor, ziyadesiyle kompakt yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Klavyenin çabucak altında yükseltme ayakları ve ortada da pil haznesi yer alıyor. Evet, Logitech MK295 Sessiz Kablosuz Klavye & Mouse Seti, hem klavyesi hem faresiyle bir arada kablosuz yapıda bir set. Kutusundan çıkan nano alıcıyı bilgisayarınızın USB portuna takar takmaz çalışmaya başlıyor; rastgele bir şoför yükleme sorunu da yok, büsbütün tak ve kullan olmasıyla pratik yapı gözetilmiş.

Klavyenin pil haznesinde çift AAA pil bulunuyor, farede ise 1 adet AA pil mevcut durumda. Bu pillerle bir arada çok uzun bir kullanım mühleti var önünüzde. Bu pillerle birlikte klavyeyi 36 aya kadar, fareyi ise 18 aya kadar kullanabiliyorsunuz, yani bu manada da başınız rahat. Alışılmış ki klavye ve farenin üzerinde, aygıtları kullanmadığınız durumlarda boşu boşuna pili yemesin diye bir anahtar da bulunuyor.

Bu ortada nano USB alıcı ile 10 metre kullanım uzaklığı de sunulmuş durumda. 2.4 GHz kablosuz irtibat ile irtibat kurabilen ikili, hakikaten bu manada da ziyadesiyle tatmin edici çalışıyor.

Fare özelinde de konuşacak olursak, birebir konfor onun için de geçerli. Minik boyutları sayesinde klavyeyi olduğu üzere fareyi de çok rahatlıkla yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Ayrıyeten tam avucunuzun içine yerleşmesi sebebiyle de kullanım noktasında rahat ettiriyor. Üzerinde toplamda 3 tuş var. Sağ ve sol klikler ile kaydırma tekerleği ki bu tip kompakt bir fare için kâfi.

Özetle

Vallahi açıkçası sonuç olarak Logitech MK295 Sessiz Kablosuz Klavye & Mouse Seti’nden ziyadesiyle mutlu kaldık ki, elimizde olduğu müddet boyunca da tüm yazılarımızı bu klavye ile yazdık, yanında da ekürisini kullandık. Bu müddet zarfında hiç mi eksik bir yanıyla karşılaşmadınız derseniz, eksiklik olarak tahminen, klavyede art aydınlatmanın bulunmadığını söyleyebiliriz. Lakin bu tipte bir aygıt için bu aslında eksiklik değil; çünkü klavye pille çalışıyor; güç tüketiminin yönetimi sıkıntı olurdu. Fakat performans olarak ise sonuçta kıymetlendirecek olursak, biz çok mutlu kaldık. Art aydınlatma olmaması bizim için bir dezavantaj yaratmadı, çünkü klavyeye bakmadan yazıyoruz ve en değerli kısım şu ki, çok akıcı bir yazı yazma tecrübesi sağlayabiliyor klavye. Tuş yükseklikleri ve ortalarındaki boşluklar yazım performansını artırıcı ölçüde. Ha, farede başparmak altına oturan ileri – geri ek tuşlarının bulunması âlâ olabilirdi, o farklı.

Doğrusu, incelemeden sonra bu ikiliden ayrılması biraz sıkıntı gelecek. Bilhassa uzunca bir müddettir mekanik tuşlu klavyeleri kullandıktan sonra, o daktilo sesinden biraz da olsa uzaklaşmanın âlâ geldiğini söyleyebiliriz. Doğal ki mekanik klavyelerin de kendilerine nazaran ve bilhassa oyunculara kıymetli avantajları sunduğunu biliyoruz. Ama asıl maksat yazı yazmak, sessizliği korumak ve kompakt yapıda kablosuz klavye / fare seti gereksinimini karşılamaksa, hakikaten de Logitech MK295 Sessiz Kablosuz Klavye & Mouse Seti’ni rahatlıkla önerebiliriz. Bu ortada fiyatı da yüksek değil, onu da bilhassa belirtelim. Şu an Logitech MK295 Sessiz Kablosuz Klavye & Mouse Seti’ni piyasada 235 TL fiyatla bulabiliyorsunuz ki bu da pek makul.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir