Asus ProArt PA248QV İncelemesi

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 26, 2022 Yorum Yok

Eğer masaüstü yayıncılık alanında ya da fotoğraf ve görüntü düzenleme hususlarında çalışıyorsanız ekranda gördüğünüz ile hazırladığınız çalışmadaki renk doğruluğunun ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur. İncelediğimiz 24.1 inç boyutundaki Asus ProArt PA248QV bu hususta size makul bir bütçe ile yardımcı olabilir.

Renk doğruluğu için fabrikada kalibre edilmiş ve Calman Verified sertifikasına sahip. Ayrıyeten kesim standardı olan RGB ve Rec. 709 renk alanlarının da %100’ünü kapsıyor. Delta E

Böylece işiniz tamamlandığında nasıl görüneceğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Kullanışlı ekran menüsü üzerinden erişilebilen ProArt Palette seçenekleri ortasında renk tonu, renk sıcaklığı ve gama ayarlarının yanı sıra altı renk için de çift noktalı gri ölçek ayarı bulunuyor.

1920×1080 çözünürlükte 75hz verebilen bu IPS monitör üzerinde DisplayPort 1.2, HDMI (v 1.4) ve VGA temasları ile yerleşik bir USB merkeziyle varlıklı temas seçenekleri sunuluyor.

Ekranın 16:10 en uzunluk oranına sahip olması ile elde edilen ekstra dikey alan ise bilhassa yan yana iki doküman açarak çalışan yaratıcı profesyoneller için gerekli ek alanı sağlıyor. Emsal biçimde QuickFit sanal ölçek özelliği de ekran üzerine baskı öncesi dokümanların gerçek boyutlarında bir ızgara yerleştirerek, ayarlamayı da kolaylaştırıyor. Yükseklik, döndürme ve eğmeye ek olarak +90° / -90° pivot özelliği ile çok taraflı bir çalışma alanına sahip.

Özetle

Sonuç olarak, Asus ProArt PA248QV yaratıcı profesyoneller için uygun fiyatlı bir seçenek olarak tercih edilebilir. Asus ProArt PA248QV’yi şu an 2400 TL fiyatla piyasada bulabiliyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir