Merakla beklenen bu 2 özellik, iPhone 17 ve iPhone 19’a kalabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Apple’ın Face ID sensörlerini iPhone ekranının altına taşıyarak görünmez hale getirmeye çalıştığı yıllardır konuşuluyor. lakin sağlam bir kaynak olan Ross Young’ın yeni tezine nazaran bunun gerçekleşmesine daha yıllar var. Sensörlerde yaşanan meşakkatin, ekran altına gizlenme tarihini 2025’e kadar atacağı sav ediliyor.

Başka bir deyişle büsbütün ekranın altına gizlenmiş sensörleri (Face ID de dahil) en düzgün ihtimalle iPhone 17 Pro serisinde göreceğiz. Ve bu en âlâ senaryo olarak gösteriliyor, zira, sensör meşakkati sürerse 2025’ten daha geç bir tarih de Laf konusu olabilir.

Bu gerçekleştiğinde, muhtemelen ön kamera da ekranın altına gizlenmiş olacak.

Touch ID Geri dönüyor

Bir Öbür Değişik tez ise, Güney Koreli bir blog müellifinden geliyor. yeux1122 isimli muharrir, Apple’ın bir mühlet sonra Touch ID parmak izi sensörlerini Geri getirebileceğini söylüyor. Teze nazaran ekran altı Face ID’nin uygulanmasından iki ila üç Yıl sonra, Apple iPhone’lara ekran altı Touch ID’yi de ekleyecek. Yani bu özellik de en erken iPhone 19 ile istikbal üzere görünüyor.

Face ID birden fazla Vakit kusursuz çalışıyor, lakin harika değil. Örneğin, yakın vakte kadar maske yahut gibisi bir şey taktığınızda çalışmıyordu. Touch ID üzere bir özellik ile desteklenmesi aslında mantıklı görünüyor. Bizim niyetimiz, bu iki teknolojiden yalnızca birinin değil, birbirine alternatif olarak ikisinin apansızın kullanılmasının mantıklı olduğu tarafında.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir