Microsoft, OpenAI destekli yeni Bing ve Edge tarayıcısını duyurdu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 08, 2023 Yorum Yok

Microsoft, beklendiği üzere, Bing arama motorunun ve Edge web tarayıcısının OpenAI tarafından geliştirilen Yapay zeka teknolojisinden Güç alacak yeni bir sürümünü tanıttı. Şirket, bu Yapay zeka teknolojisinin OpenAI’nin var ChatGPT AI botundan daha kuvvetli olacağını söyledi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, yaptığı konuşmada internetin yükselişinde web tarayıcılarının Aka bir etken olduğunu ve arama motorlarının web’i düzenlemeye Yardımcı olduğunu belirtti. Microsoft reis Yardımcısı Yusuf Mehdi ise, daha sonra Yapay zekanın web’de gezinme ve aramanın yeni kuşağı olacağını söyleyerek Laf aldı. Şirket, evvelki sızıntılarla dengeli olarak, 1.000 karaktere kadar giriş yapılabilen daha Aka bir arama kutusuyla Bir arada Bing’in yeni sürümünü tanıttı.

AI dayanaklı Bing: Chat seçeneği dikkat çekiyor.

Şirket ayrıyeten Bing’e bir sohbet robotu entegre edecek, böylelikle beşerler ona doğal lisanda sorular sorabilecek ve karşılıklar alabilecek. Örneğin, bir ülkeye seyahat planlıyorsanız, chatbot seyahatinizin her günü için kullanabileceğiniz mümkün bir güzergah oluşturabilecek; isteklerinize nazaran bir Yemek planı hazırlayabilecek. Tabi isteyenler, sohbet robotu ve olağan Bing arama sonuçları ortasında diledikleri üzere geçiş yapabilecek.

Edge web tarayıcısına gelen iyileştirmelere gelince… Microsoft, Bing chatbot’u tarayıcıya entegre edeceğini söylüyor. Bir web sitesine bakmak ve süratli bir özetini almak için AI sohbet robotunu kullanabileceksiniz. Örneğin, karmaşık bir finansal Sonuç haber bülteninin özetini çıkarmanız Mümkün olacak.

Bu yeni sohbet robotunun diğer fonksiyonları ortasında Microsoft’un Linkedin toplumsal ağında sizin için bir gönderi yazması ve hatta kimi kodları yine yazması bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir