Microsoft’tan yeni Ukrayna açıklaması: Dayanak devam edecek!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 04, 2022 Yorum Yok

Microsoft, Rusya’nın ülkeyi işgali devam ederken, 2023 yılı boyunca Ukrayna’ya fiyatsız olarak teknoloji dayanağı sağlamaya devam edeceğini duyurdu.

Microsoft Lideri Brad Smith‘in kısa bir mühlet Evvel yayınladığı bir blog gönderisine nazaran, yazılım devinin yardımı yaklaşık 100 milyon dolar değerinde olacak ve Microsoft’un Ukrayna’ya Yekün takviyesini Şubat ayının sonunda savaşın başlamasından bu yana 400 milyon doların üzerine çıkarıyor. Smith, “Bu, Ukrayna’daki devlet kurumlarının, kritik altyapının ve öbür bölümlerin dijital altyapılarını çalıştırmaya ve vatandaşlara Microsoft Bulut aracılığıyla hizmet vermeye devam etmesini sağlayacak” dedi.

Ayrıca Smith, Ukrayna datalarının güvenliğini müdafaanın değerini de vurguladı: “Microsoft ve başkaları, dijital altyapıyı genel buluta dağıtarak, Avrupa genelindeki bilgi merkezleri aracılığıyla kritik Ukrayna hizmetlerini destekledi. Microsoft’un Haziran ayındaki raporunda vurgulandığı üzere, bu, Rus seyir füzesi ve Ukrayna’nın hükümet bilgi merkezine ve öbür fizikî varlıklarına yönelik diğer kinetik ataklar karşısında bile Ukrayna’nın datalarının ve dijital hizmetlerinin esnekliğini ve güvenliğini müdafaada kritik bir rol oynadı.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki Cenk başladığından beri, Ukrayna tekraren siber atakların amacı oldu. Bu nedenle Microsoft, Ukrayna’yı kritik siber Emniyet müdafaasıyla desteklemeye devam edeceğini söyledi. Şirket ayrıyeten Ukrayna, Polonya ve Avrupa Birliği’nin diğer noktalarında aktiflik gösteren kar gayesi gütmeyen kuruluşları ve insani kuruluşları destekleyecek ve Ukrayna’ya yardım eden ve sivillere karşı Cenk kabahatlerini ele Meydan memleketler arası kuruluşları destekleyecek.

Smith, diğer teknoloji şirketlerinin de birebir halde yalnızca Ukrayna için değil, “uluslararası istikrar ve Avrupa ve dünya çapında Temel hakların korunması” için Fazla Kıymetli olan takviyesi sağlamak için adım atacağından emin olduğunu belirterek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir