Musk’ın Twitter’a dönmesine asla izin vermeyeceği tek kişi: Alex Jones kimdir?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 08, 2023 Yorum Yok

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra, başta Donald Trump olmak üzere daha Evvel yasaklı olan isimlerin yasağını kaldırmaya başladı. fakat görünüşe nazaran, yasağını asla kaldırmayacağı bir İsim var.

Elon Musk’a komplo teorisyeni Alex Jones‘un Twitter’a Geri dönmesine müsaade verip vermeyeceği soruldu. Musk’ın nihayet vakitlerde uygulamaya dönüşlerini memnuniyetle karşıladığı öteki bütün beşerler göz önüne alınırsa, bu soru hayli makul gözüküyordu. Fakat Musk, Alex Jones’un kendisini 2018’de yasaklayan toplumsal medya platformuna Geri dönmesine asla müsaade verilmeyeceğini belirten Fazla şahsî bir Karşılık verdi.

Jones’un hizmete Geri dönüşü ilgili soru, muharrir Sam Harris ve Kim Dotcom’dan geldi. Dotcom, , Jones’un daha sonra iftira davası sırasında toplu katliamı bir aldatmaca olarak isimlendirdiği için artık özür dilemek istemediğini söylediği gerçeğini görmezden gelerek gönderdiği tweet’te “Alex, Sandy Hook işini batırdı. Bunu kabul etti ve özür diledi” dedi. Kelamlarına şöyle devam etti: “Ayrıca ‘komplo teorilerinin’ bir birçok doğruydu. Biden ve Trump üzere seri yalancılara Twitter’da müsaade veriliyorsa, Alex Jones’a da müsaade verilmeli. Lütfen gerçek Anlatım özgürlüğü ismine tekrar düşünün.

Ancak Musk, Jones’un platformda Laf sahibi olmasına müsaade vermeyeceği konusunda ikna olmayacağını açıkça belirtti. Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İlk çocuğum kollarımda öldü. nihayet kalp atışlarını hissettim. Çocukların vefatlarını şahsî çıkar, Siyaset yahut şöhret için kullanan hiç kimseye acımıyorum” dedi.

Musk’ın birinci çocuğu Nevada Alexander, 2002 yılında birinci eşi Justine Musk’tan dünyaya gelmişti. Nevada, ekseriyetle SIDS kısaltmasıyla bilinen Birden Bebek Vefatı Sendromu nedeniyle 10 haftalıkken vefat etti. Elon ve Justine’in Bir arada beş çocuğu daha var.

Jones, 2012’de yirmi çocuk ve altı işçinin öldürüldüğü Sandy Hook İlköğretim Okulu’ndaki kurbanların aileleri tarafından iftiradan dava edilmişti.

Şirketi yönetmeye Yardımcı olması için Musk tarafından getirilen bir risk sermayedarı olan Jason Calacanis de Jones’un yasaklanmasının münasebetini kendi nazar açısından açıkladı.

Calacanis gönderdiği tweet’te “Alex Jones tam bir şeytan ve [yasaklanması] rastgele bir platform için karar vermesi en kolay dava – en azından benim fikrim bu türlü (ve hepsi bu kadar millet!),” dedi.

Calacanis, “Konuşma özgürlüğünün kurbanların acılarına karşı neredeyse her Vakit kazandığı Birleşik Devletler’deki birdenbire Çok yargı alanında yargılamalarda 1,4 milyar dolar ceza” diye devam etti.

Jones’u yasaklama kararı, platformdaki sağ yönelimli etkileyiciler ortasında pek güzel karşılanmadı. Bir Trump destekçisi ve YouTube ünlüsü olan Tim Pool, Musk’ın Jones’un Twitter’a Geri dönmesine müsaade vermemesine kızmış görünüyordu. Pool, Musk’ın açıklamasına reaksiyon olarak “Kişisel,” diye tweet attı. “Üçüncü taraf açıklamalarının Twitter kurallarıyla ne ilgisi var? Ya objektif kurallar vardır ya da milyarderlerin kaprislerine nazaran yaşıyoruz, ki bu mutlaka böyle”diye devam etti.

Donald Trump’a af gelmişti

Bir sıra ortak yatırımcıyla Bir arada Twitter’ı 44 milyar dolara satın Meydan Musk, bu hafta sonu iki yıllık bir yasağın akabinde Donald Trump’ı herkesin önünde platforma Davet etti, fakat eski reis şimdi tweet atmadı ve gelecekte de bu türlü bir planı olmadığını söyledi. Hatta, kendi toplumsal medya şirketi Truth Social ile muahedesi göz önüne alındığında, Trump’ın Twitter’ı kullanıp kullanamayacağı bile net değil.

Aralarında daha Evvel Kanye West olarak bilinen Ye de bulunan, daha Evvel hesapları askıya alınan diğer pek Fazla şahıs hafta sonu platforma Geri döndü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir