Elon Musk’tan Twitter çalışanlarına, haftalar sonra nihayet iyi bir haber…

Sosyal Meda Uzmanlığı Oca 08, 2023 Yorum Yok

Kısa mühlet Evvel gelen haberlerin tersine, Elon Musk Twitter’da daha Çok insanı işten çıkarmayacak üzere gözüküyor. En azından Musk, geriye kalan çalışana bir şirket içi Faaliyet sırasında bu türlü söylediği bildiriliyor.

Etkinliğin kısmi bir kaydını dinleyen The Verge’e nazaran, işten çıkartmalar dururken yeni işe almalar da gerçekleşecek. Şirket faal olarak mühendislik ve satış rollerini dolduracak şahıslar arıyor. Musk, görünüşe nazaran duyuruyu işten çıkarmaların şirketin satış ve iştirak takımlarını etkilediği gün yaptı. Twitter’ın reklam satış lideri Robin Wheeler ve iştiraklerden Mesul reis Yardımcısı Maggie Suniewick‘in, Musk’ın daha Çok çalışanı işten çıkarma direktifine karşı çıktığı için kovulduğu söyleniyordu. Elbette bunların hepsi, web sitesinin yeni sahibinin şirketin işgücünü yarıya indiren işten çıkarmalar için düğmeye basmasından sonra oldu.

The Verge, Musk’ın Faaliyet sırasında Twitter’ın hangi roller için işe alma planladığını belirtmediğini, lakin “kritik işe alımlar açısından, yazılım alanında kusursuz olan bireylerin en yüksek önceliğe sahip olduğunu” söylediğini belirtiyor. Ayrıyeten Musk, Twitter merkezini Öbür bir yere taşımak üzere bir planı olmadığını, “çift merkezli” olmanın mantıklı olabileceğini söylemiş.

Buradaki ikinci merkez Teksas oluyor. Musk, Teksas’a taşınmanın “Twitter’ın sol kanattan sağ kanada geçtiği fikrine tesir edeceğini” ve durumun bu türlü olmadığını söylüyor: “Twitter’ın orta kanada geçmesi… dijital Belde meydanı olmak için, bu görüşlere katılmasak bile Fazla Türlü görüşlere sahip insanları temsil etmeliyiz.

Mavi Tik Kasım ayı bitmeden dönmeyecek

Şirketin İç işleyişiyle ilgili soruları yanıtlamanın yanı Dizi Musk, toplantıda Twitter’ın fiyatlı Blue hizmetini bu ay bitmeden yine başlatmayacağını duyurdu. Web sitesindeki kimlik sahteciliği ve Düzmece hesaplardaki süratli artış nedeniyle, doğrulama ile Bir arada ayda 8 dolarlık Blue aboneliğini başlattıktan kısa bir mühlet sonra duraklatmak zorunda kalmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir