Netflix 1899’u neden iptal etti? Kasım ayında tahmin etmişti…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Netflix, yalnızca Biricik bir dönemin akabinde, savlı dizisi 1899’u iptal etti. Gizem – kaygı cinsindeki dizinin hayranları ise, bu karardan hiç de mutlu görünmüyor.

Yapımcılardan Baran bo Odar, Instagram’da yaptığı açıklamada, Netflix’in İngiltere’den New York’a giden bir gemide seyahat eden bir Küme göçmeni mevzu Meydan 1899’u ikinci dönem için yenilememeyi seçtiğini açıkladı. İzah şu halde: “Birçoğunuzun bildiği gibi… 1899 2. ve 3. dönem için yenilenmeyecek… Bu gerçek hepimizi sahiden mahvetti. İzlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Karar, 1899’un yayına girmesinden altı hafta sonra geldi. Dizinin, 17 Kasım 2022’deki lansmanından bu yana 257,2 milyon saat izlendiği bildiriliyor.

1899’da geçen dizi, Kerberos isimli bir buharlı gemide bulunan bir Küme yolcuyu bahis alıyor. New York’a yaptıkları seyahatte Kerberos, aylar Evvel gizemli bir halde ortadan kaybolan ve gerçeküstü ve ürkütücü olaylar zincirini harekete geçiren bir gemi olan Prometheus ile karşılaşıyor.

Hayranlar, Neftlix’in seriyi iptal etme kararına anlaşılır bir formda üzüldü. Bo Odar’ın açıklamasını takip eden saatlerde hayranlar, toplumsal medyaya girerek #save1899 etiketiyle Netflix yöneticilerine kararlarını Geri almaları davetinde bulundu. Kimileri ise, Netflix’ten Hadise örgüsünü çözmek için iki dönem daha yeşil Fer yakmasını isteyen bir Change.org dilekçesi hazırladı. lakin ne yazık ki bütün bu gayretler, muhtemelen Sonuç vermeyecek. nihayet birkaç yılda Fazla sayıda iptal edilen Netflix üretimi oldu ve akış devi şimdi kamuoyuna boyun eğmedi.

  • Netflix üyelik fiyatı ne kadar?

NETFLİX 1899’U neden İPTAL ETTİ?

Peki, bu iptal kararının gerisinde ne var? Independent Kültür Muhabiri Jacob Stolworthy, 28 Kasım 2022’de Netflix’in diziyi iptal edebileceği tarafında bir makale kaleme almıştı.

Yazıda “Odar ve Friese, üçüncü ve nihayet döneme kadar pek Fazla yanıtı açıklamayı planlamadıklarını itiraf etti. Lakin bu, diziyi gereğince şahıs izlerse gerçekleşecek. 1899 yayıncı için gereğince Aka bir hit olarak kabul edilmezse, Netflix’in o baltayı indireceğine bahse girebilirsiniz” demişti.

1899’un karşı karşıya olduğu zorlukları ise şöyle anlatmıştı:

1899’un işini kolaylaştırmayan bir nokta da bütün vakitlerin en kıymetli Alman üretimi dizisi olması ve Netflix’in, 60 milyon euroluk bütçesinin 48 milyon euroluk kısmını ödediği gerçeği. Öbür bir deyişle, Netflix’in dünyadaki En Âlâ 10 listesinde zirveye çıkması gerekiyor; bu yazma kaleme alındığı sırada 1899, hem Birleşik Krallık hem de ABD’de The Crown’ın nihayet döneminin akabinde geliyor ve 93 bölgenin yalnızca 25’inde bir numara.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir