Netflix reklam işini sevdi: Daha fazla reklam destekli abonelik seçeneği için çalışıyorlar!

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Akış devi Netflix kimi değişiklikler planlıyor. Daha Evvel duyurulan ve yayınlanan reklam takviyeli abonelik seçeneğine ek olarak, Netflix eş CEO’su Ted Sarandos, şirketin ileriye dönük Amel stratejisi hakkında kimi açıklamalarda bulundu ve görünüşe nazaran şimdilik bu planlar canlı spor yayınlarını içermiyor. fakat daha Çok reklam dayanaklı abonelik seçeneği yolda üzere görünüyor.

Variety’nin bildirdiğine nazaran Sarandos, portföylerine sporu iç etme niyetleri olmadığını söylüyor. Amazon, Apple ve hatta Google üzere diğer yayıncıların Amerikan Futbol Ligi NFL ile mukavele yapmak için rekabet etmelerinden Dolayı bunun Değişik bir seçim olduğu söylenebilir. Netflix’in rakibi Amazon Prime Görüntü şu anda NFL’nin Perşembe Gecesi Futboluna mesken sahipliği yapıyor ve yılda 1 milyar dolarlık bu muahede görünüşe nazaran karşılığını veriyor.

Geçtiğimiz gün New York City’deki UBS Küresel TMT Konferansında konuşan Sarandos, canlı spor yayınının akış Amel modeli için bir mana Anlatım etmediğini söyledi. Sarandos, yayın hizmetinin spor olmadan iki kat büyüyebileceğini sav etti.

Sarandos konferansta “Büyük spor etkinliklerini yayınlamakta karlı bir durum görmedik” dedi ve ekledi: “Spor aykırısı değiliz, yalnızca kar yanlısıyız.

Netflix, Özellikle Amazon’un canlı futbola mesken sahipliği yapmaktaki başarısı göz önüne alındığında, Önemli bir para akışı fırsatını kaçırıyor olabilir ve akış devi, ek reklam takviyeli abonelik seçenekleri üzere Öbür bir yerden kar elde etmek istiyor üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir