Netflix tarihini başlatan hizmet, ikonik kırmızı zarfları ile birlikte tarihe karışıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 22, 2023 Yorum Yok

1998’de kurulan bir şirket, insanlara gecikme fiyatı ödemeden, aylık bir abonelik fiyatı karşılığında DVD (ve daha sonra Blu-ray) disk kiralamalak için bir yol sunmaya karar verdi. Bu şirketin ismi Netflix’ti ve bu Amel modeli yavaş ancak emin adımlarla Aka Blockbuster zinciri de iç olmak üzere neredeyse bütün fizikî görüntü kiralama mağazalarının sona ermesine yol açtı.

Netflix, günümüzde taşınabilir oyunların yanı Dizi tonlarca kendi Özgün sinemasını ve TV gösterisini içeren bir akış hizmeti haline geldi ve üst seviye Fazla platformlu oyunlar başlatma planları ile cümbüş alanında daha da Aka bir Sıkıntı olarak öne çıkıyor. Fakat şimdiye kadar disk kiralama işini sonlandırmadı.

Ve artık şirketin eş CEO’su Ted Sarandos, bir Netflix blog gönderisinde disk kiralama işinin 29 Eylül’de kapatılacağını açıkladı: “Bu ikonik Kırmızı zarflar, insanların konutta sıra ve sinema izleme halini değiştirdi ve akış hizmetlerine geçişin yolunu açtı. Başından beri üyelerimiz, direkt tüketiciye yönelik cümbüşün sunduğu seçenek imkanını ve denetimi sevdiler: çok sayıda farklı sinema ve bütün diziyi art arda izleme yeteneği.

Ayrıca bu blog gönderisinde, Netflix’in disk kiralama işi hakkında kimi Farklı datalar de paylaşıldı. Şirketin disk kiralama kısmı, ömrü boyunca postayla 5,2 milyardan Çok disk gönderdi. 10 Mart 1998’de, gönderilen birinci sinema Beetlejuice idi. En Aka olduğu sırada, 40 milyondan Çok şahıs disk kiralama aboneliğine sahipti ve kiralanan en tanınan sinema “The Blind Side”dı…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir