Samsung’un Galaxy S24’te kullanacağı Exynos 2400, daha şimdiden sorunlarıyla can sıkıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Samsung’un önümüzdeki Yıl Galaxy S24 serisi için Exynos yonga setini yeniden canlandırmayı planladığını destekleyen daha Çok rapor gelmeye devam ediyor. Buna nazaran şirket, Exynos 2400’ü Galaxy S24 serisi telefonlarının işlemci seçenekleri ortasına iç edebilir. Bu da Snapdragon ile Exynos ortasındaki performans tartışmalarını yine gündeme getirebilir. Lakin görünüşe nazaran Samsung, bu defa Exynos 2400 ile savlı.

Raporlara nazaran Samsung, amiral gemisi telefonlarında yer versin ya da vermesin Exynos 2400 işlemcisini piyasaya sürmek istiyor üzere görünüyor. @Tech_Reve aracılığıyla yayınlanan yeni rapora nazaran Samsung, Exynos 2400 SoC’yi 4nm LPP (Low Power Plus) sürecinde üreteceğini öne sürüyor ve işlemcinin 10 CPU çekirdeğine sahip olacağını yineliyor.

Samsung’un en Aka sorunu termal ve Güç tüketimi

Henüz hiçbir şey mutlaklaşmış değil, lakin nihayet söylentilere nazaran Samsung’un Exynos 2400 SoC’yi geliştirirken karşılaştığı en Aka zorluk Sıkıntı tüketimi ve termal sıkıntılarla ilgili. Şirket, Exynos 2400 SoC’nin güzel bir termal dizayna sahip olduğundan emin olurken enerji ihtiyaçlarını düşük tutmaya çalışıyor.

Rapor, bu zorluklar nedeniyle Galaxy S24 serisinde Fazla sayıda Exynos 2400 SoC kullanılmayacağını iddia ediyor.

Öte yandan Exynos 2400 SoC‘nin 1x Cortex-X4 birincil çekirdek, 2x Cortex-A720 yüksek frekanslı çekirdek, 3x Cortex-A720 düşük frekanslı çekirdek ve 4x Cortex A520 güç verimliliği çekirdeği iç olmak üzere 10 CPU çekirdeğine sahip olacağı da tez ediliyor.

Bu ortada Galaxy S24’nin de Ocak – Şubat 2024‘te tanıtabileceği ve 3 varyanttan oluşabileceği tarafında sızıntılar da gelmeye başladı. Fakat önümüzde daha Fazla Vakit var, bekleyip göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir