Netflix’in reklam destekli abonelik planları, görünüşe bakılırsa hiç de iyi gitmiyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Yeni datalara nazaran, Netflix’in reklam dayanaklı abonelik planı beklentileri karşılamamış görünüyor. Görünüşe nazaran Netflix reklam verenlere garantiler vererek ödeme alıyor ve platform şimdiye kadar bunları karşılayamıyor. Netflix ile var muahedeye nazaran, reklam ajansları isterlerse şimdi yayınlanmayan reklamlar için paralarını Geri alabiliyorlar.

Raporda, Netflix’in reklam verenler ile sırf müşterilere gösterilen reklamlar için ödeme aldığı bir muahedesi olduğu belirtiliyor. Laf verildiği formda gösterilmeyen reklamlar için, Netflix aldığı ödemeyi Geri veriyor. Bu, klasik TV istasyonlarının reklam Eda formundan farklı. TV’lerde, reklam verenler paranın tamamını karşı tarafa veriyor ve harcanmayan Nakit gelecekteki reklamlara harcanıyor.

Reklam ajansı yöneticilerinden birinin, “Reklamları gösteremiyorlar. Kâfi envanterleri yok. Yani sözün tam manasıyla aldıkları parayı Geri vermek zorunda kalıyorlar” dediği aktarıldı. Kimi ajanslar gelecekteki reklamlar için paralarını Netflix’e bırakmayı tercih etse de, bunun oranı epey düşük.

Bu haber, daha ucuz olan reklam takviyeli Netflix abonelik planının yavaş bir başlangıç ​​yaptığını gösteriyor; Öbür bir deyişle beklenen ilgiyi görmüş değil. ancak bu sistemin yeni olduğunu ve sadece Kasım ayında başladığını unutmamakta Yarar var. Şayet gelecekte beşerler bu abonelik seçeneğine daha Çok İlgi gösterirse, Netflix de reklam gelirlerinden istediğini alabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir