Olmayan telefon, nasıl oldu da Apple’a ikiciliği getirdi?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 06, 2023 Yorum Yok

ABD’deki akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse 3’te biri bir sonraki akıllı telefonlarının Aka olasılıkla “katlanacağını” söylüyor. Birebir ankete nazaran Apple en Fazla tercih edilen “katlanabilir telefon markaları” ortasında yer alıyor ki bu, şirketin şimdi katlanabilir bir telefon piyasaya sürmediği düşünüldüğünde nihayet derece Tuhaf bir durum.

Counterpoint Research tarafından yakın vakitte yapılan bir anket, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 26’sının bir sonraki adımda katlanabilir bir telefon satın alma ihtimalinin “çok yüksek” olduğunu gösteriyor. Anket iştirakçilerinin yüzde 16’sı bu hamleyi yapma mümkünlüğünün “biraz yüksek” olduğunu belirtirken, yüzde 27’si emin değil. Akıllı telefon kullanıcılarının sırf yüzde 17’si katlanabilir aygıtlarla “hiç ilgilenmediğini” söylüyor.

Tercih ettikleri katlanabilir telefon dizaynına gelince, ABD’deki telefon kullanıcıları kapaklı telefon form faktörünü daha Fazla tercih ediyor. Yüzde 49’u kapaklı telefona yönelirken, sırf yüzde 35’i Galaxy Z Fold serisi tarafından tanınan hale getirilen kitap gibisi form faktörünü tercih ediyor.

Kadın iştirakçilerin yüzde 40’ı kitap gibisi form faktörünü tercih ederken erkek iştirakçilerin oranı yüzde 30. Çalışma, çevirmeli tip katlanabilir aygıtların erkekler ortasında daha tanınan olduğunu, yarısından fazlasının Galaxy Z Flip üzere aygıtları tercih ettiğini ve bayan anket iştirakçilerinin yalnızca yüzde 47’sinin bu form faktörüne yöneldiğini gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir