PowerPoint’e Alternatif, En Yeterli 5 Fiyatsız Sunum Programı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 26, 2022 Yorum Yok

Powerpoint kullanmak yerine farklı programlar denemek istiyorsanız 5 farklı ücretsiz Powerpoint alternatifi teklifimiz var. Kıymetli bir sunum mu yapacaksınız? Sizi izleyenlerin dikkatini ekranda tutmanın yolu, yazılarla dolu slaytlar yerine göze güzel görünen görseller ve animasyonlar kullanmaktan geçiyor. Bunun için elbette yaratıcılığınızı kullanmanızı sağlayacak bir sunum yazılımına gereksiniminiz var.

Sizin nazaran en âlâ sunum yazılımını bulmak ise vakit alıcı bir iş olabilir. Aşağıda 5 fiyatsız seçeneği değerlendirdik; böylelikle seçim yapmanız çok daha kolay olacak.

1. Prezi

Prezi, slaytları arka arda oluşturmak yerine size devasa bir tuval veriyor. Buraya metin yahut fotoğraflar ekleyebiliyor, mini slaytlar oluşturabiliyorsunuz. Sunumunuz sırasında tuval içerisinde kolaylıkla gezebilir, içeriklere yakınlaşabilirsiniz.

Bu cins bir sunum yapısı her vakit ülkü olmayabilir, örneğin ekonomik bilgileri Prezi ile görselleştirmek sıkıntı. Bununla birlikte Prezi‘nin ve sunduğu araçların kullanımının göründüğünden daha kolay olduğunu söyleyelim.

Prezi

2. Canva

Canva, web tarayıcınız üzerinden süratle sunum oluşturmaya yönelik şahane bir web uygulaması. Bir dizi fiyatsız şablon sunan Canva’da sunumu gereksinimlerinize nazaran şahsileştirmek hayli kolay. Sunuma ekleyebileceğiniz içerik öğelerinin sayısı çok fazla değil, lakin Canva içerisinden arayabileceğiniz 1 milyon fotoğraf, bu eksiği kapatıyor.

Canva

3. LibreOffice

Microsoft Office‘in fiyatsız bir alternatifi olan LibreOffice‘in içerisinde fiyatsız bir Powerpoint alternatifi de var. Impress isimli bu yazılım, ortak çalışma üzere çağdaş fonksiyonlar hariç PowerPoint‘teki birçok fonksiyonu sunuyor.

LibreOffice

4. Google Slides

Google fiyatsız sunum yazılımı, görüntü gömme, diyagram oluşturma ve animasyon ekleme üzere özellikleri destekliyor. Şablonların sayısı biraz kısıtlı olsa da, yüzlerce şablonu rahatça yazılıma aktarabilir yahut kendi şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

Google Slides, Google’dan bekleyeceğiniz birlikte çalışma araçlarını da sunuyor. Tıpkı slayt gösterisi üzerinde birden fazla kişi çalışabiliyor ve dahili küme sohbeti sayesinde herkesin ne yaptığını denetim altında tutabiliyorsunuz.

Slides‘ın tek dezavantajı, slayt gösterilerinin biraz şişkin olması ve bazen yavaş yüklenmesi.

Google Slides

5. WPS Office Free

Microsoft Office benzeri bir görünüme sahip olan WPS Office Free, PowerPoint evraklarını rastgele bir sorun olmaksızın açabiliyor. Yazılım, çok sayıda animasyondan slayt geçişine, görüntü gömmeden içerik efektlerine, PowerPoint‘in sunduğu fonksiyonların birçoklarına sahip. Tahminen de en yeterli yanı ise arayüzünün PowerPoint’e benzemesi. Araçların tümünü üst taraftaki şeritte görebiliyor, ekranın sol tarafındaki slaytlar ise gezinmenizi kolaylaştırıyor.

WPS‘nin değerli bir dezavantajı bulunmasa da, reklam takviyeli olması kimi kullanıcıların canını sıkabilir. Fakat reklam sayısının aşıra kaçmadığını da söyleyelim.

WPS Office Free

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir