Premium telefonlara talep artarken, hangi marka daha çok tercih ediliyor? Samsung mu Apple mı?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 26, 2023 Yorum Yok

Yapılan araştırmaya nazaran premium telefonlara olan İlgi artarken Samsung mu önde yoksa Apple mı?

Counterpoint Research kısa müddet Evvel 2022 premium akıllı telefon pazarına ait istatistikleri yayınladı. enteresan bir halde, global akıllı telefon satışları bir evvelki yıla nazaran yüzde 12 düşmesine karşın, premium segment birebir periyotta yüzde 1’lik bir artışa Şahit oldu. Bu da dünya genelinde üst seviye aygıtların hissesini şimdiye kadarki en yüksek Tertip olan yüzde 55’e çıkardı.

Premium akıllı telefonlara olan talep Kıymetli ölçüde artarken, Apple‘ın başı çekiyor, Samsung ise 2’inci sırada yer alıyor üzere görünüyor.

Yayınlanan raporda Apple’ın, premium akıllı telefon pazarındaki satışlarını bir evvelki yıla nazaran yüzde 6 artırarak segmentteki Yekün satışların 4’te 3’ünü elde etiği görülüyor. iPhone üreticisi, Huawei’nin Çin’deki satışlarının azalmasından yararlanırken, Samsung ise 2022’de yıldan yıla (YoY) satışlarda yüzde 5’lik bir düşüşle geride kalmış durumda. Görünüşe nazaran Samsung, Çin pazarından gereğince faydalanamıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir