Musk Twitter’ın değerini açıkladı, yine herkesi şaşırttı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 27, 2023 Yorum Yok

Elon Musk Twitter’ı satın aldığından bu yana, toplumsal medya devi değer kaybetmeye devam ediyor. En azından Elon Musk’a nazaran durum tam olarak bu türlü. nihayet olarak Musk’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, Twitter’a 20 milyar dolar değer biçtiği öğrenildi.

Twitter’ı geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolara satın Meydan Elon Musk, o vakitten beri yeni Nakit kazanma modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Twitter Blue abonelik sistemini bütün dünya genelinde kullanıma açan ve daha Evvel mavi tik rozetini fiyatsız alanlardan da Nakit istemeye başlayan Musk’ın şirketine biçtiği değer de netleşti.

Musk, Twitter çalışanlarına gönderdiği dahili bir e-postada şirketin değerlemesinin 20 milyar dolar olduğunu belirtti. Bu durum Musk’ın toplumsal medya platformunu satın almak için ödediği 44 milyar doların yarısından fazlasının kaybolduğunu ortaya koyuyor.

Aralık ayında Musk, Twitter’ın en uygun reklam verenlerinin satın alma sonrasında platformdaki reklam harcamalarını düşürdüğünü Anlatım etmişti. Şimdiyse şirket reklam verenleri Geri kazanmak için çalışıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir