Product Owner (Ürün Sahibi) ne iş yapar?

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 18, 2023 Yorum Yok

2023 Yükselen meslekler listesi nihayet beş yılda en süratli büyüyen 15 Amel alanını belirlemek için LinkedIn datalarının kullanıldığı bir çalışma. Linkedin’in 15 meslekten oluşan listesine nazaran birinci sıradaGame Designer (oyun tasarımcısı)ikinci sıradaBlockchain Developer (Blokzincir geliştiricisi/yazılımcısı)üçüncü sırada iseGrowth Specialist (Büyüme uzmanı)vardı. Listede onbeşinci sırada ise Product Owner (Ürün Sahibi) yer alıyor. Peki Product Owner (Ürün Sahibi) ne Amel yapar?Hangi kesimlerde çalışır? Hangi yetenekler gerekir? İşte ayrıntılar…

Linkedin listesini incelemek için:İşte yükselen meslekler: LinkedIn’e nazaran talep gören, tanınan 15 durum (2023)

Product Owner (Ürün Sahibi) Ne İş Yapar?

Linkedin bu işin tarifini şöyle yapıyor: “Ürün sahipleri, bir eserin bedelini en üst seviyeye çıkarmak için eserin tasarlanması, geliştirilmesi, kullanıma sunulması, takip edilmesi ve esere hizmet edecek yeni tahlillerin araştırılması iç bir sıra misyondan sorumludur.”

Product Owner (Ürün Sahibi), bir eserin tasarımı, geliştirilmesi ve pazarlaması sürecinde Mesul olan bir durumdur. mahsul Sahibi, eserin pazarlama amaçlarını, işlevsel özelliklerini ve dizaynını belirler ve bu gayelere ulaşmak için grubun çalışmasını yönlendirir. mahsul Sahibi, alıcı ve pazar isteklerini anlamaya çalışır ve bu istekler doğrultusunda eserin işlevlerini, dizaynını ve önceliklerini belirler. mahsul Sahibi, grubun Eser geliştirme sürecindeki çalışmalarını yönetir ve eserin vaktinde ve belirlenen kalite standartlarına Müsait bir biçimde tamamlanmasını sağlar. mahsul Sahibi, Eser pazarlama stratejisini belirler ve pazarlama takımının çalışmalarını yönlendirir. Ayrıyeten, eserin muvaffakiyetini ve alıcı memnuniyetini Daimi olarak izler ve gerektiğinde eserin güncellemesi yahut uygunlaştırılması için adımlar atar.

YETENEKLER, KESİMLER, İLLER

Linkedin bilgilerine nazaran işle ilgili Kıymetli bilgiler şöyle:

  • En yaygın yetenekleri: Agile Metotları, Scrum, JIRA

  • En yaygın kesimler: Teknoloji ve Medya, Profesyonel Hizmetler, Finansal Hizmetler

  • En Çok işe alım yapılan pozisyonlar: İstanbul

  • Çalışanların Eğitim Seviyesi: İdadi (%1,37), Lisans (%46,58), Yüksek Lisans yahut üstü (%52,05)

  • Mevcut cinsiyet dağılımı: Bayan (%51); Erkek (%49)

  • Bu rolden evvelki medyan tecrübe yılı: 4,2

  • Bu unvana geçiş yapılan durumlar: İş Analisti, mahsul Yöneticisi, Proje Müdürü, Yazılım Mühendisi, Dijital Uzman

  • Uzaktan çalışabilme imkanı: %21,5

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir