Samsung, amiral gemisi telefonlarının OLED ekranlarını “Gerçekçi Piksellerle” donatacak

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 23, 2023 Yorum Yok

Samsung, Galaxy S23 serisini tanıtmadan birkaç gün evvel, gelecekteki eserlerinde kullanılacak yeni bir ekran teknolojisi için ticari marka müracaatında bulundu. Güney Koreli firmanın ekran üretim kolu, esasen eksiksiz olan OLED teknolojisinde iyileştirmeler yapıyor üzere görünüyor.

Samsung, Güney Kore’de ‘Lifelike Pixels‘ isimli bir terim için ticari marka tescili müracaatında bulundu.

Teknolojinin nasıl çalışacağını tam olarak bilmesek de, şirketin akıllı telefonlar ve tabletler için gelecekteki OLED ekranlarında kullanılacağından eminiz. Lakin, yalnızca bu 2 Eser kategorisiyle sonlu kalmayabilir. Şirket sonunda AR/VR ekranlar, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı saatler de iç olmak üzere öbür aygıtlara da getirebilir.

Bu ticari marka tescili, şirketin Flex Hybrid teriminin ticari markası için müracaatta bulunduğu gün yapıldı. Flex Hybrid, Samsung Display’in tıpkı anda katlanabilen ve kayabilen yeni ekran çeşididir. çok daha Ufak bir boyuta katlanabilen gelecekteki dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Şirket ayrıyeten 3 ekran paneli daha sergiliyor: Flex In & Out, Flex Slidable Duet ve Flex Slideable Solo.

Tahmin yürütecek olursak, Lifelike Pixel bir halde OLED ekran aracılığıyla uygunlaştırılmış renk üretimi ile ilgili olabilir. Bu özelliğin Güney Koreli firmanın gelecekteki aygıtlarında kullanılmasını bekliyoruz. Gelecekte öteki akıllı telefon OEM’lerine de tedarik edilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir