Samsung, gelecekteki akıllı telefonlarında Exynos işlemcileri tamamen terk edebilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Samsung’un akıllı telefon kısmı şirketin Mobile eXperience (MX) kısmı tarafından yönetilirken, Exynos çip setleri büsbütün farklı bir kısım olan System LSI tarafından tasarlanıyor. Artık bildirilene göreyse, Samsung’un akıllı telefon kısmı kendi çip setlerini tasarlamak ve geliştirmek için büsbütün yeni bir takım oluşturuyor ve gelecekte Samsung akıllı telefonları, System LSI’ın Exynos çiplerini büsbütün terk edebilir.

The Elec’in yeni bir haberine nazaran Samsung MX, akıllı telefon çip setlerini geliştirmek için yeni bir grup kurdu. Söylenilene nazaran yeni grup, akıllı telefon geliştirme grubunun çip setleri için System LSI’ye güvenmek yerine kendi işlemcilerini tasarlayabilmesi için bir ortaya getirildi.

Yeni takım, Samsung Electronics’in reis Yardımcısı Won-Joon Choi tarafından yönetilecek. Bu ayın başlarında Choi, Samsung MX’de Üst Tertip mahsul Ar-Ge Takımı ve Teknoloji Stratejisi Grubu Lideri olarak atandı. Choi, 2016 yılında Samsung’a katılmadan önce Qualcomm’da çalışıyordu ve çip uzmanı olarak tanınıyor.

Akıllı telefon kısmının kendi çip geliştirme takımını kurmasının sebebi ise, System LSI tarafından sağlanan çiplerden Fazla mutlu olmaması üzere görünüyor. Görünüşe nazaran Samsung MX grubu, nihayet birkaç yılda Exynos çip setlerinin sunduğu düşük performanstan şad değil. En azından kendi gruplarını kurmalarının sebebi bu olarak belirtiliyor. Başka bir haber, System LSI’nin gelecekte sadece arabalar için Exynos çipleri yapabileceğini tez ediyor.

Samsung, çoklukla üst Tertip akıllı telefonlarının birçoklarını biri Exynos çip seti ve Öteki Qualcomm SoC ile olmak üzere iki modelde piyasaya sürüyor. Geçmişte, Qualcomm çip setlerini kullanan türevler, Exynos çiplerine sahip modellere kıyasla daha düzgün performansa, daha güzel termallere, daha yüksek Güç verimliliğine ve daha uzun pil ömrüne sahipti.

Samsung’un telefonlarının Exynos sürümlerini piyasaya sürdüğü ülkelerde yaşayan beşerler, tıpkı parayı ödemelerine Karşın düşük performans almaktan uzun müddettir şikayet ediyordu. Bu nedenlerden Dolayı Samsung, dünya çapındaki bütün Galaxy S23 ünitelerinin tamamında Snapdragon 8 Gen 2’yi kullanmaya karar verdi.

Ancak Samsung için, kendi çip setlerini geliştirecek uzmanlığa aslında sahip olmasından ötürü, Öbür markalardan işlemci satın almak daha değerliye mal oluyor. Ne yazık ki System LSI’ın çip setleri piyasadaki rakipleriyle rekabet edemiyor ve görünüşe nazaran Samsung’un akıllı telefon Amel kısmının kendi çip seti geliştirme takımını kurmaya karar vermesinin nedeni bu. Bu takım tarafından tasarlanan birinci çip, 2025 yılında Galaxy S25 serisinde piyasaya sürülebilir…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir