Samsung, gelecekteki Galaxy Book dizüstü bilgisayarları için kendi işlemcisini mi geliştiriyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 06, 2023 Yorum Yok

Samsung’un gelecekteki Galaxy Book Windows dizüstü bilgisayarları için yeni bir işlemci geliştirdiği tez ediliyor.

Koreli site Pulsenews, aniden Çok isimsiz kaynak aracılığıyla, Samsung’un CPU çekirdeği geliştirmeye adanmış yeni bir dahili grup oluşturduğunu söylüyor. Grubun eski bir AMD CPU geliştiricisi tarafından yönetildiği söyleniyor, fakat rastgele bir İsim açıklanmıyor: “Sektör kaynaklarına nazaran Galaxy Chip olarak isimlendirilen birinci çip 2025’te satışa çıkabilir. Lakin, Samsung Electronics kendi CPU çekirdeğini geliştirmeye yeni başladığından ötürü, çip Aka olasılıkla ARM teknolojisine dayalı bir CPU’ya sahip olacaktır.

Ayrıca haberde, şirket içinde geliştirilen CPU çekirdeğinin 2027 yılına kadar Amade olabileceği belirtiliyor. Bu haber ile bir arada, birinci kere Samsung’un akıllı telefonlarının yanı Dizi PC’leri için de bir CPU çekirdeği yapabileceğini tez eden bir haber görüyoruz. Şayet bu sızıntı doğruysa, şu anne kadar Intel işlemciler kullanan Galaxy Book serisi için mutlaka Aka bir değişiklik olacağı söylenebilir.

Tabii ki Samsung, yıllardır kendi bünyesinde Exynox işlemci ailesini üretiyor. Lakin bu çipler, ARM’nin dizaynlarına dayanıyordu. Bilhassa yakın vakitte piyasaya sürülen Galaxy S23 akıllı telefonlar, Galaxy S serisinde bir birinci olarak Exynos çipli sürümlere sahip değildi. Bu telefonların tamamında Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çipinin Özel bir sürümü kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir