iPhone’un ikonik hale gelen düğmesi, iPhone 15 Pro ile değişebilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 06, 2023 Yorum Yok

Yıllar içerisinde iPhone’ların boyutları büyümüş ve ekranı gelişmiş olsa da, yıllardır çoğunlukla sabit kalan kimi tasarım öğeleri bulunuyor. Bu öğelerden biri, aygıtın sol tarafında hala iki adet hap halindeki düğmeden oluşan ses ayar düğmeleri. Lakin, nihayet söylentilerde, iPhone 15 Pro’nun Özgün iPhone’da gördüğümüze benzeri (ancak kimi teknolojik yükseltmelerle) Biricik kesim bir ses düğmesine sahip olacağının öne sürülmesi ile birlikte bu durum güz mevsiminde değişebilir üzere gözüküyor.

YouTube’da ZONEofTECH kanalını yöneten Daniel Rotar, yayınladığı bir tweet ile iPhone 15 Pro’nun uzun, birleşik bir ses ayar düğmesine sahip olacağından “neredeyse %100 emin olduğunu” söyledi.

Apple, Fazla uzun vakittir ses düğmelerinin her birinde iki pim kullanıyordu (toplam dört adet), lakin iPhone 15 Pro CAD çizimlerinde toplamda sadece iki pim görülüyor.

Ayrıca, Temel model iPhone 15 için CAD çizimlerinde, ses düğmeleri için toplamda dört pinli iki yuva bulunuyor. Şayet bu sızıntılar doğruysa, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’in tanıdık iki düğmeli tertibinden farklı bir tertibe sahip olması gerekiyor.

Ayrıca Rotar, Apple’ın artık klasik hale gelen sessize alma tuşunu “şu anda sahip olduğumuz üst ve aşağı anahtarı yerine Biricik bir basma düğmesi ile” değiştireceğine inanıyor. Bu potansiyel değişikliklerin her ikisi de, Apple’ın yaklaşan iPhone modellerinde sert Vaziyet düğmelerini benimsediği söylentileriyle uyumlu gözüküyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir