Samsung’un Exynos işlemcisi, farklı bir markanın telefonlarında karşımıza çıkabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 22, 2023 Yorum Yok

Bu Yıl Exynos işlemcili bir Samsung Galaxy S serisi telefon görmedik. Bunun nedeni hayli açık: Düşük performans gösteren Exynos yonga seti dünya genelinde kimse tarafından beğenilmiyor ve herkes Galaxy S23 serisi telefonun Qualcomm versiyonuna sahip olmak istedi. Sonunda da bu gerçekleşti ve Samsung, bütün Galaxy S23’lerde Qualcomm’un Snapdragon’unu kullandı.

Bunun Galaxy S24 serisi için de devam etmesi bekleniyor ve kuvvetle mümkün önümüzdeki Yıl Exynos takviyeli Galaxy S24 serisi bir Aygıt olmayacak.

Öte yandan geçen yılın sonunda, Samsung’un Exynos 2300 işlemciden büsbütün vazgeçmediği bildirildi ve şimdilerde bu yonga setinin Pixel 8’e Sıkıntı verebileceği söyleniyor. Bilhassa, Exynos 2300’ün değiştirilmiş bir versiyonunun Google tarafından Tensor 3 SoC için kullanılabileceği belirtiliyor.

Exynos 2300’ün teknik özellikleriyle ilgili olarak, yonga setinin kod isminin ‘Quadra’ olduğu da ortaya çıktı. Exynos 2300, 3.09GHz saat suratında çalışan Cortex-X3 yüksek performanslı çekirdek içeriyor. 4 adet yüksek performanslı ARM Cortex-A715 çekirdeği ise 2.65GHz’de çalışıyor. Ayrıyeten, 2.10GHz’de çalışan 4 Sıkıntı verimliliği sağlayan ARM Cortex-A510 çekirdeği de işlemcide yer alıyor. Samsung Xclipse 930’un da Exynos 2300’ün içindeki GPU olduğu söyleniyor.

Öte yandan Google, Exynos 2200 tabanlı Tensor 2 yonga seti ile güçlendirilmiş yaklaşan Pixel Tablet, Pixel Fold ve orta Sınıf Pixel 7a modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Ve görünüşe nazaran Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için de Exynos 2300’ün değiştirilmiş bir versiyonuna dayanan Tensor 3’ü saklıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir