Samsung’un, iPhone 14 Pro’nun Dynamic Island’lı ekranını üretmek için özel bir yöntem kullandığı açıklandı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

iPhone 14 Pro serisi, iPhone X’ten bu yana sunulan en Değerli ekran tasarımı yenilemesine sahip. iPhone 14 Pro ve Pro Max, ekranın üst kısmında hap halinde bir oyuğa sahip. Aslında bu oyuk, 2 farklı ekran deliğinden oluşuyor. Apple, iki delik ortasındaki OLED piksellerini kapalı tutarak ikisini birleştirdi. iPhone 14 Pro Dynamic Island (Dinamik Ada) tesiri de bu biçimde gerçeğe dönüştü.

Ancak üst kısmında iki delik açılması gereken bir ekran üretmek kolay değil. Apple, ekranlara ziyan vermeden üretilmelerini sağlamak için Samsung’un Özel bir teknoloji geliştirmesine Sebep oldu.

Dynamic Island, Apple’ın iPhone 14 lansman aktifliği ile birlikte en Fazla konuşlan özelliklerden biri. Bu alan, aslında mükemmel bir yazılım hilesi olarak tanımlanabilir. Apple, çift delikli tasarımı kullanarak çentiğin boyutunu küçülttü. Lakin iPhone 14 Pro ve Pro Max, ekranı “delmesi” gereken öne bakan bileşenlere sahip. Selfie kamerası ve Face ID bileşenleri bu delikleri neredeyse Mecbur kılıyor.

Kenar piksellerini neme ve oksijene maruz bırakabileceğinden, ekranın katmanlarında delikler açmak kolay değil. Bu, kullanıcı tarafından görülebilecek hasar ve kalite sıkıntılarına yol açabilir.

Bu nedenle Apple, Samsung’un delikleri delmek için eşsiz bir süreç geliştirmesine Sebep olmuş. Samsung’un yıllardır delikli ekranlar ürettiğini ve hasebiyle bu ekran dizaynlarıyla ilgili Fazla Çok tecrübeye sahip olduğunu hatırlatmak isteriz.

Apple, Dynamic Island delikleri için, Samsung’a delikleri etraftaki piksellerden ayıran bir “baraj” inşa ettirdi. Samsung, iPhone 14 Pro’nun ekran delikleri için Mevcut olan lazer teknolojisi yerine inkjet ekipmanı kullanmış. The Elec’in raporunun bir çevirisine nazaran Apple’ın inkjet tekniğini tercih ettiği bildiriliyor: “Bunun nedeni, iPhone 14 Pro serisine uygulanan birinci delikli ekran. OLED ekranının üst kısmındaki ön kamera merceği vb. için delik açmak için süreç sonrası (modül işlemi) basamağında bir delik açılması gerekir. İnce sinema giydirme ziyan görürse OLED nem ve oksijene maruz kalır ve eserin kullanım ömrü Değerli ölçüde kısalır. Bu Sebep Samsung Display’in, iPhone 14 Pro serisi OLED’de ince sinema giydirme ve dokunmatik elektrotlar yaptıktan sonra deliği alanın Geri kalanından ayıran bir set oluşturmak ve eşit olmayan yüksekliklere sahip alanları düzleştirmek için inkjet ekipmanı kullandığı biliniyor. Samsung Display, bu süreci inkjet ekipmanı yerine lazer kullanarak gerçekleştirmeyi başardı lakin Apple’ın inkjet metodunu tercih ettiği söyleniyor.

Samsung, hem iPhone 14 Pro hem de Pro Max için ekranlar üretiyor. LG ise sadece Pro Max modelleri için ekran sağlıyor. Fakat LG de, Dynamic Island kesiti için Samsung ile tıpkı üretim sürecini kullanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir