A17 işlemci, uzun pil ömrü ve fazlası… Phone 15 nasıl olacak; yeni iPhone’dan ne bekleyebiliriz?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Bloomberg tarafından hazırlanan bir habere nazaran, iPhone 15 serisinin daha verimli bir A17 işlemci sayesinde daha Çok pil ömrüne sahip olabileceğini gösteriyor. Bloomberg, “TSMC, 3nm süreçlerinin 5nm çiplerden daha âlâ performans sunduğunu ve yaklaşık %35 daha az Güç gerektirdiğini söyledi” diyor.

iPhone 13 serisi pil ömrünü Aka ölçüde düzgünleştirirken, iPhone 14 modellerinde pil ömründe bir güzelleşme görülmedi. Çip teknolojisi aygıtlar ortasında misal olsa da, yeni Sürekli-Açık ekran Önemli bir güç tüketimine sahip.

5nm’den 3nm’ye geçiş yapan yeni çip teknolojisi ile TSMC, yeni işlemcinin daha az Sıkıntı gerektirirken daha düzgün performans sunacağını söylüyor. Pil ömrü, kullanıcıların istediği Temel özelliklerden biri olduğu için, gün boyunca daha Çok dayanıklılığa sahip olmak memnuniyetle karşılanacaktır.

Yine de, olağan iPhone 15 modellerinde muhtemelen A16 Bionic çip bulunacağı ve bu yeni teknolojiden sadece Pro kullanıcılarının yararlanacağı varsayım edilebilir.

iPhone 15 nasıl olacak?

Ekran analisti Ross Young‘ın söylediğine nazaran Apple, Dynamic Island’ı bütün iPhone 15 modellerine getirecek. Fakat bu durum, bütün sürümlerin Daimi Aleni ekran teknolojisine yahut ProMotion’a sahip olacağı manasına gelmiyor. Young, bu iki özelliğin iPhone 15 Pro serisine Özel kalacağına inanıyor.

Bir Öbür söylentiye nazaran de, olağan iPhone 15 modellerinde cam ve alüminyum kaplama, Pro sürümde cam ve paslanmaz çelik ve Pro Max – yahut Ultra – modelde cam ve titanyum varyantı bulunacak.

TrendForce da, Apple’ın stratejisini yeni iPhone’larda iki farklı çip sunarak sürdüreceğini söylüyor. Yayına nazaran, iPhone 15 Pro yeni A17 çipine sahip olacak, olağan sürümler ise A16 kullanmaya devam edecek. bütün yeni modeller 8 GB RAM’e sahip olacak. Apple’ın halihazırda sunduğundan fazlasını sunacak üzere görünmese de, depolama seçenekleriyle ilgili bilgiler hala net değil.

Kameralar konusunda ise yalnızca Pro modeller hakkında birkaç söylenti bulunuyor. TrendForce, iPhone 15 Pro Max/Ultra sürümünün sonunda uzun müddettir konuşulan periskop lensini alacağını bildiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir