Şaşırtıcı rakamlar: Windows 11 büyüyor, en büyük sıçramayı yapan o değil

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 09, 2023 Yorum Yok

Chip.de’ye nazaran birçok kullanıcı Windows 11’i İkram olarak bile istemiyor ve Windows 10’da kalıyor. Hatta Evvel Windows 10’a geçiyor.

Bu durum nitekim de Statcounter.com’un datalarına yansımış durumda. Statcounter, hangi Windows sürümlerinin en tanınan olduğunu ve kaç eski makine olduğunu aylık olarak gösteriyor.

Microsoft, Windows 11’e daha Çok kullanıcı çekmek istiyor ve biraz daha baskı oluşturmak için giderek daha Çok Önlem alıyor.

DÜNYA GENELİNDEKİ RAKAMLAR

Dünya genelindeki var dağılıma bakıldığında her 10 Windows bilgisayardan 7’sinden fazlası Windows 10 çalıştırıyor. Bir evvelki aya kıyasla neredeyse yüzde 5’lik Aka sıçrama dikkat alımlı.

Windows 11 de hafif bir büyüme gösteriyor ve şu anda yüzde 19’un biraz üzerinde bir orana sahip. Yani her beş Windows kullanıcısından biri bile en nihayet sürümü tercih etmiş değil.

TÜRKİYE RAKAMLARI

  • Türkiye sayılarına bakınca Windows 10 kullanıcılarının oranının daha da yüksek olduğu görülüyor. Şubat ayındaki sıçrama da dikkat alımlı.

  • Türkiye’deki bütün Windows bilgisayarların yüzde 77’den fazlası hala Windows 10 kullanıyor ve yüzde 14’ten biraz azı Windows 11’e geçmiş durumda.

  • Windows 7’nin hissesi ise Aralık 2022’de yüzde 21’den, Şubat 2023’te yüzde 6’lar düzeyine inmiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir