Servet dökseniz bile sahip olamayacağınız tek Apple ürünü

Reklam Ajansları, SMM Paneller Şub 17, 2023 Yorum Yok

Apple, iPhone’lardan, Mac’lerden, iPad’lerden, AirPod’lardan, HomePod’lardan ve Apple TV’den oluşan kusursuz bir Eser yelpazesine sahip. Ve doğal olarak bunların hepsini, muhakkak bir fiyat karşılığında satın alabiliyoruz. Ama şirketin, sırf birkaç kişinin sahip olabileceği, Nakit ile satın alınamayan, kendi tasarımı olan gizli bir eseri daha var: 10 yıllık Hizmet Mükafatı. İsminden da anlaşılacağı üzere bu, on yıldır Apple için çalışan insanlara verilen bir ödül.

Bu Eser yıllar boyunca birkaç tasarım değişikliği yaşadı. Bilinen en sonuncusu, lazer formlu bir Apple logosuna sahip kristal bir kareydi. Artık, YouTube kanalı DongleBookPro’ya nazaran Apple, iPad’ler ve Mac’lerde kullanılan alüminyum kaplamayı kullanarak eserin dizaynını değiştirdi.

10 Yıllık Hizmet Mükafatı, bir Mac küçük yahut bir Mac Studio üzere görünüyor. Fakat üzerinde yansıtıcı dev bir Apple logosu var. Bu Apple eserinin kutusunu açtığınızda gördüğünüz birinci şey, şirketin CEO’su Tim Cook tarafından imzalanmış bir mektup. Mektupta şunlar yazıyor: “Bu dönüm noktası anına ulaştığınız için tebrikler. Yaptığınız işler, karşılaştığınız zorluklar ve Muhtemel kıldığınız atılımlar, hepsi Apple’ın dünyayı daha uyguna hakikat değiştirme misyonuna derin ve kalıcı bir katkı sağlıyor. Apple’daki herkes ismine, seyahatimize kattığınız her şey için teşekkür ederiz.

Bu mektubu kaldırdığınızda, sizi sırasıyla bir parlatma bezi, eserin kendisi ve kutunun içinde basılı olan birtakım bilgiler bulacaksınız. Burada ise şunlar yazıyor: “10 yıllık ödülünüz, eserlerimizi yapmak için kullandığımız 6000 serisi alüminyumdan yapılmıştır. Üretim sürecinden kalanlar toplanır ve yüzde 100 Geri dönüştürülmüş, Özel bir alaşım oluşturmak için tekrar formüle edilir. Alaşım, uzun külçeler halinde dökülür, akabinde her bir külçe, bitmiş boyuta kadar işlenen bloklar halinde dilimlenir. Yüzey ince kumlanmış ve kenarlar elmas bölümlüdür. Blok daha sonra kaplamayı kapatmak ve hami bir katman oluşturmak için anodize edilir. nihayet olarak, merkeze paslanmaz çelik bir Apple logosu yerleştirilmiştir.

YouTuber, bu mükafatın 20. ve 30. Yıl dönümleri için de versiyonlarının olduğunu söylüyor lakin bunların nasıl göründüğü hakkında Fazla Çok bilgisi yok üzere görünüyor. Yalnızca 30 yıllık Hizmet Ödülü’nün gümüş değil, Uzay grisi alüminyum olduğuna inandığını söylemekle yetiniyor.

Hemen aşağıdaki görüntüde, bu gizli Apple eserinin kutu açılışını izleyebilirsiniz…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir