Şifre yöneticilerini kullanıyoruz; peki ama onlara ne kadar güveniyoruz?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Çoğumuz Daimi olarak yeni dijital hesaplar açarken, Celse açma ve parolaları hatırlama zahmetinden kurtulmak için parola yöneticileri epeyce kullanışlı araçlar olarak karşımıza çıkıyor.

TechRadar Pro, bin şahısla yapılan Özel bir ankette, kullanıcıların dörtte üçünün kimlik bilgilerimizi saklamak için en az bir parola yöneticisine sahip olduğunu, lakin birçoklarının bu detayları inançta tutma maharetlerine Çok güvenmediğini tespit etti.

Ankete katılanların üçte biri Özel bir yönetici ile tarayıcılarıyla entegre bir yönetici kombinasyonunu kullanırken, diğer üçte biri ikisinden sadece birini kullanıyor. Onda birinden biraz fazlası iki Özel parola yöneticisi kullanıyor ve dörtte biri hiç yönetici kullanmıyor.

Parola yöneticilerinin güvenliğine olan inançlarını puanlamaları istendiğinde, sonuçlar pek de etkileyici olmadı. 144 şahıs tarafından seçilen en yaygın puan on üzerinden altıydı ve yakından takip eden on üzerinden beş ve yedi puanlamaları, sırasıyla 140 ve 136 şahıs tarafından seçildi.

Pek yüksek olmadığı söylenebilecek bu puanlamalar, önde gelen şifre yöneticilerinin – son olayda dataları çaldıran LastPass gibi – taarruza uğradığına dair yakın tarihli haberlerle açıklanabilir yahut beşerler, aygıtlarından ve/veya tarayıcılarından rastgele birini kullanırsanız kendi Özel yöneticilerini kullanmayı neredeyse Mecbur kılan Apple ve Google üzere devleri çevreleyen Türlü kapalılık sıkıntılarından dert duyuyor olabilir. Bu Cin şirketlerin çalışma tekniklerine dair pek Fazla güvensizlik Mevcut ve belirtilen zımnilik sıkıntıları birçok şahıs için gerçek bir telaş kaynağı oluyor.

Sonuçları ortadan ikiye ayırırsak, Karşılık verenlerin yarısından biraz azı (%43,6) şifre yöneticilerinin güvenilirliğini bir ile beş ortasında ve yarısından biraz fazlası (%54,6) altı ile on ortasında derecelendirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir