Snapdragon 8 Gen 2’ye MediaTek’tek yeni rakip: Dimensity 9200+ ortaya çıktı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 10, 2023 Yorum Yok

Birçok oyun telefonunda karşımıza çıkan Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çipine MediaTek kendi cevabını bulmuş üzere gözüküyor: Geçtiğimiz yılın üst seviye donanımının güncellenmiş bir sürümünü piyasaya sunmak.

Şirket, Özellikle oyunlarda ayrım edilecek iyileştirmelere sahip yeni Dimensity 9200+ SoC’yi (çip üzerinde sistem) tanıttı. genel Hız yükseltmelerinin ortasında anne Cortex-X3 çekirdeği (3,05 GHz’den 3,35 GHz’e), üç Cortex-A715 çekirdeği (2,85 GHz’den 3 GHz’e) ve dört Cortex-A510 verimlilik çekirdeği (1,8 GHz’den 2 GHz’e) bulunuyor. Daha da kıymetlisi şirket, Immortalis-G715 grafiklerini yüzde 17 oranında artırdığını söylüyor ve bu yüzden, daha Evvel zorlukla oynanabilen oyunların daha akıcı olması beklenebilir.

Dimensity 9200+, TSMC’nin en yeni 4 nanometre işlemi kullanılarak üretiliyor, potansiyel olarak pil ömrünü uzatabilir ve daha ince telefonların üretilmesine müsaade veriyor. WiFi 7 takviyesi, AI sürece ünitesi ve imaj sinyali işlemcisinde değişiklik bulunmuyor fakat bu kısımların hala epey güzel olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, WiFi 7 hala tamamlanmış bir standart değil ve onu destekleyen yönlendiriciler epey az.

Dimensity 9200+ kullanan telefonlar yolda

Bu çipi Temel Meydan birinci telefonları Fazla yakında görmemiz mümkün. MediaTek, birinci Dimensity 9200+ telefonlarının bu ayın sonlarında piyasaya sürülmesini bekliyor, lakin şimdilik müşterilerinin isimleri açıklanmış değil.

Yine de, bu yenilemenin kâfi olup olmadığı sorusu şimdi karşılığını bulamadı. Snapdragon 8 Gen 2, olağan 9200’e nazaran sadece küçük bir üstünlüğe sahip, bu nedenle daha yüksek saat suratına sahip 9200+ avantaj sağlayabilir. Fakat, Qualcomm’un da hiçbir şey yapmadan beklemeyeceği ve kendi güncellemesini sunacağı kesin.

Yine de, taşınabilir oyuncular için bu çipin piyasa sürülmesi Kıymetli bir Hadise olabilir. Sağlam bir rakibinin bulunması, Qualcomm’a Android oyun dünyasında daha Çok yenilik yaratmak için daha Çok Sebep verecektir. Bu da hem telefonlarda daha Çok çeşitliliğe hem de daha agresif fiyatlandırmaya yol açabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir