Spotify’dan “Playlist for the Future” özelliği: Müziğinizi zaman kapsülüne koyun, 1 yıl sonra açılsın!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Spotify, var müzik zevklerinizi bir Yıl sonra tekrar ziyaret etmenize İmkan tanıyan “Playlist for the Future” (Gelecek için bir Oynatma Listesi) isimli yeni bir uygulama içi tecrübe sunmaya başladı. Akış hizmeti, yeni kullanıcı tecrübesinin kullanıcıların Ocak 2024’e kadar anı yakalamasına Yardımcı olacağını söylüyor.

Playlist for the Future’ı kullanmaya başlamak için Spotify taşınabilir uygulamanızı en nihayet sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Sonrasında, taşınabilir aygıtınızdan spotify.com/playlistinabottle adresine gidin yahut uygulamayı açın. Spotify, güncellemeden sonra taşınabilir aygıtınızdan birinci Defa açıldığında sizi bu özelliği ile karşılayacak. Sonrasında, tercih ettiğiniz Vakit kapsülünü (gerçek bir şişe, Ufak kot pantolon cebi, oyuncak ayı, sefer tası, sakız makinesi) seçerek tecrübeye başlayabilirsiniz.

Özellik daha sonra size müziklerden ilham Meydan bir sıra soru soracak. mesela 2023’te hangi şarkıyı canlı dinlemek istersiniz yahut en sevdiğiniz kişiyi hangi müzik size hatırlatır ya da hangi müziğin bir klasik olacağını düşündüğünüz sorulabilir. Soruları cevapladığınızda (en az üç soruyu müzik seçerek cevaplamanız gerekiyor), müzik dolu Vakit kapsülünüzü dijital olarak mühürleyebilir ve gönderebilirsiniz. Ayrıyeten #PlaylistInABottle hashtag’i ile şahsileştirilmiş bir kartı toplumsal kanallarınızda paylaşmanız da mümkün. Ocak 2024’te, size bir Yıl Evvel ne dinlediğinizi hatırlatan şahsileştirilmiş Vakit kapsülünüzü Geri alacaksınız ve açabileceksiniz.

Yeni özellik, Avustralya, Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Fas, Yeni Zelanda, Filipinler, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, Türkiye, B.A.E., B.K. ve A.B.D. iç 27 pazarda bugünden itibaren kullanıma sunuldu. Playlist for the Future, iOS ve Android aygıtlarda hem fiyatsız hem de premium kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

31 Ocak’tan sonra Playlist for the Future oluşturamayacaksınız. Bu nedenle herkes sonuçlarını paylaşırken ortada kalmak istemiyorsanız, kendi listenizi oluşturmaya başlamanızda fayda var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir