Qi2 standardı, kablosuz şarj karmaşasını tamamen ortadan kaldırmayı vaat ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC), Apple’ın MagSafe şarjından bir ölçü ilham alan, Qi’nin yeni kablosuz şarj halefi Qi2’yi tanıttı. WPC tarafından yapılan bir basın açıklamasında, fikrin hem Android hem de Apple aygıtlarıyla çalışacak birleşik bir sistem oluşturmak olduğu belirtildi.

Qi2, 13 yılı aşkın bir müddettir Mevcut olan var Qi standardının yerini alacak. Apple’ın iPhone 12 ile Birlikte gelen MagSafe teknolojisine benzeri bir mıknatıs sistemi ve kablosuz şarj bobini kullanılarak kurulacak. Lakin, telefonların ve diğer aygıtların azamî şarj suratı ve verimliliğiyle kusursuz bir halde dengelemesini sağlayan Manyetik Güç Profili ismi verilen bir Özellikle gelecek. Bu özellik, markalar ortası uyumluluk da sağlayacak.

WPC’nin yönetici yöneticisi Paul Struhsaker yaptığı açıklamada, “Qi2’nin eksiksiz dengelemesi, telefon yahut şarj aygıtı dengelenmediğinde meydana gelebilecek güç kaybını azaltarak güç verimliliğini artırıyor” dedi ve devam etti: “Aynı derecede Kıymetli olan Qi2, fişlerin kırılması nedeniyle kablolu şarj aygıtının değiştirilmesiyle bağlı depolama atığını ve günlük ilişki ve irtibat kesme süreçlerinin kablolara uyguladığı baskıyı Aka ölçüde azaltacaktır.

İlk Qi2.0 sürümü, 15 watt şarj takviyesi, yabancı cisim algılama ve daha Çok Özellikle bu Yıl piyasaya sürülecek. Ayrıyeten kimi aygıtlar için daha süratli şarj sağlayacak, güvenliği artıracak ve Aygıt hasarını yahut pil ömrünün kısalmasını önleyecek.

Manyetik Güç Profili ise, geliştirmeleri daha kolay hale getirecek. WPC tarafından The Verge ile yapılan görüşmede, gelecekteki yinelemeler şarj düzeylerini 15 watt’ın “önemli ölçüde” üzerine çıkaracağı söylendi. Ayrıyeten, var düz şarj platformu eseri ile uyumlu olmayan alışılmadık halli aksesuarlar için kablosuz şarja da İmkan tanıyabilir.

Yine de, Qi2’nin var Qi standardı yahut Apple’ın MagSafe ile geriye dönük uyumluluğu üzere kimi mevzularda hala cevaplanmamış soruları bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir