Spotify’ın açıkladığı son veriler, şirketin beklentileri bile aştığını gösteriyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Nis 26, 2023 Yorum Yok

Dünyanın en Aka müzik akışı hizmetlerinden biri olan Spotify, yıldan yıla %22’lik bir büyümeyle aylık 515 milyon etkin kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Şirket, 2023 1. çeyrek kar raporunda, bu çeyreğin 2018’de halka açıldığından beri gördüğü en kuvvetli birinci çeyrek olduğunu söyledi. Sayılardaki artışın, beklentileri 15 milyon aşması dikkat çekiyor. Zira beklenti 500 milyon etkin kullanıcı idi.

Premium kullanıcılar özelinde bakarsak, Spotify’ın şu anda yıldan yıla %15 büyüyen 210 milyon fiyatlı abonesi olduğunu görüyoruz. Abone kazanımı, şirketin Yekün gelirini %14 artırarak 3 milyar Euro’ya yükseltti. Bununla birlikte, artan sayılar, pazarlama harcamalarının düşürülmesi de iç olmak üzere şirket tarafından yapılan maliyet düşürme ile sahneyi paylaşıyor. Spotify ayrıyeten bu yılın başlarında işgücünün %6’sını işten çıkaracağını doğruladı.

Stockholm merkezli akış hizmeti, çeyrek boyunca şahsileştirilmiş çalma listeleri oluşturmak için AI DJ, yeni bir taşınabilir kullanıcı arayüzü, NFT özellikli çalma listeleri, keşif modu ve daha fazlası üzere bir sıra özellik sundu. Daha yakın bir vakitte, şirket ayrıyeten yeni bir iPhone kilit ekranı widget’ı çıkardı ve Strava entegrasyonunu ekledi. Ancak HiFi kayıpsız ses özelliğinin ne Vakit piyasaya çıkacağına dair bir bilgi hala yok.

Rakamların açıklanmasının akabinde, Spotify paylarının %5,19 artışla Üleş başına 138 dolara ulaşması da dikkat cazibeli bir gelişme.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir