iPhone 14’ün uydu üzerinden Acil SOS özelliği, bir kez daha hayat kurtardı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 26, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz sonbaharda iPhone 14, Apple’ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en Değerli özelliklerden birini tanıttı: Uydu Üzerinden Acil SOS. Bu özellik, hücresel kontağınız yoksa bir uydu yardımıyla ileti göndermenizi yahut arama yapmanızı sağlıyor.

Bu özellik Kasım 2022’den beri kullanılabiliyor ve o vakitten beri bu özelliğin insanların hayatını nasıl kurtardığına dair birçok Hadise duyduk. Lokal haber kuruluşu KUTV tarafından paylaşılan bir Hadise da Utah, Emery County’de yürüyüşe çıkan 3 üniversite öğrencisinin nasıl kanyonda mahsur kaldıklarını anlatıyor.

Öğrencilerden Jeremy Mumford, çok yağış altında mahsur kaldıkları kanyonda geçirdiği saatlere ait olarak, “Hipotermik şoka girdim, panikleyip donmaya başladım ve arkadaşlarım beni görüp Fazla endişelendiler,” diyor.

Mahsur kalan öğrenciler yardım istemek için iPhone 14 model telefonlarının uydu özelliğini kullanmaya çalışmış. Her 20 dakikada bir 1 uydunun kanyonda bulundukları yerin üzerinden geçtiğini ayrım eden öğrenciler, telefonlarını üst kaldırarak 911’e ileti atmak için sinyal almaya çalışmışlar ve bunda da başarılı olmuşlar.

iPhone 14 Uydu Üzerinden Acil SOS özelliği ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İngiltere, Avusturya, Belçika, İtalya, Lüksemburg, Hollanda ve Portekiz’de kullanılabiliyor. Hizmet ilk 2 Yıl için ücretsiz olurken, Apple, Uydu Üzerinden Acil SOS özelliği için fiyat beklentisini ileriki bir tarihte açıklayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir