Tam 60GB: Galaxy S23’ün depolama alanının yarısı Android’e gidiyor!

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 08, 2023 Yorum Yok

Bir akıllı telefon işletim sistemi olarak Android, düşük donanımlarda da çalışabilmesi için hafif bir işletim sistemi olmak zorunda. İşletim sisteminin birinci sürümü, Android ve bütün uygulamalarınız için sadece 256MB idi. Android’in bir biçimde 60 GB’lık inanılmaz bir depolama alanı kapladığı en yeni Samsung Galaxy S23 telefonlara baktığımızda ise bu hedefin artık terk edildiği görülüyor.

Evet, Galaxy S23 yavaş yavaş kitlelere ulaşıyor ve Esper’in kıdemli teknik editörü Mishaal Rahman‘ın bir depolama alanı araştırmasında vurguladığı üzere, Samsung’un yeni telefonu ekosistemin birçoklarıyla tıpkı çizgide değil. Birçok kullanıcı, telefonun kutudan Menfaat çıkmaz sistem kısmı için yaklaşık 60 GB kullandığını bildiriyor. Şayet 128GB’lık bir telefonunuz varsa, bu Android işletim sistemi ve uygulamalar için depolama alanınızın neredeyse yarısı manasına geliyor. Bu, 15 GB olan olağan Pixel 7 Pro sistem kısmının dört sert büyüklüğünde. Ya da Yan yana iki Windows 11 yüklemesinin boyutuna eşit.

Samsung bu telefonun içine ne koymuş olabilir ki bu kadar Fazla yer kaplıyor?

İşlerin neden bu kadar acayip bir düzeye geldiğine dair birkaç kestirimde bulunabiliriz. Birincisi, Samsung düşük kaliteli kodlar üreten kalitesiz bir yazılım kısmına sahip olmasıyla ünlü. Şirket Android’deki her şeyi yalnızca değişiklik olsun diye değiştirme eğiliminde ve bu değişikliklerin Fazla âlâ olduğunu Düş etmek sıkıntı.

İkincisi, Samsung kendi Google dışı ekosistemine sahip olduğu manzarasını vermek isteyebilir ve bunu yapmak için aygıtlarıyla Birlikte gelen her Google uygulamasını klonluyor üzere görünüyor. Samsung mukaveleye bağlı olarak Google uygulamalarını iç etmekle yükümlü, bu nedenle pek Fazla uygulamanın hem Google hem de Samsung sürümleri telefonda yer alıyor. Bu da iki uygulama mağazası, iki tarayıcı, iki sesli asistan, iki metin iletileşme uygulaması, iki klavye uygulaması ve daha Çok her şeyden iki Tane manasına geliyor. Bunların hepsi sistem kısmına ekleniyor ve ekseriyetle çıkarılamıyor.

Google ya da Apple’dan alacağınız pak işletim sistemlerinin tersine Samsung, aygıtlarındaki alanı evvelce yüklenmiş yazılımlar için en yüksek teklifi verene satıyor. Facebook üzere bir şirket Samsung’un sistem kısmında bir yer satın alarak, uygulama mağazası uygulamalarına verilmeyen daha müdahaleci sistem müsaadelerini alabilir ve böylelikle kullanıcıları daha tesirli bir halde gözetleyebilir. Ayrıyeten ekseriyetle Netflix, Microsoft Office, Spotify, Linkedin ve kim bilir Öbür neler bu kısımda yer alıyor. Bir operatörden telefon satın alırsanız, bütün uygulamaları ve üçüncü taraflara satmak istedikleri her türlü Meydan da iç olmak üzere bir dolu yazılım daha buraya ekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir