Google, arama sonuçlarında müstehcen görselleri bulanıklaştıracak

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 08, 2023 Yorum Yok

Bir blog gönderisinde Google, Google Aramalar üzerinde 18 yaşından Ufak bir Google hesabıyla Celse açan herkes için arama sonuçlarında daha Çok yetişkin içeriği engelleyen İnançlı Arama ayarlarının etkin edilmiş olduğunu hatırlattı ve bunu bir adım daha ileri götürecek özelliği duyurdu. Şirket, önümüzdeki aylarda İnançlı Arama kapalı olsa bile, müstehcen görselleri arama sonuçlarında otomatik olarak bulanıklaştıran bir özelliği devreye sokacak.

Google, bu özelliğin Aramalar’a getirilmesi ile bir arada, hizmeti İnançlı Arama kapalı olarak kullanan herkes için varsayılan olacağını söylüyor. İddia edilebileceği üzere, bir Google hesabında Celse açan bireyler isterlerse ayarlar sayfasından varsayılan ayarı değiştirebilecek. Yeni Emniyet özelliğinin tam olarak ne Vakit uygulanacağına dair Kesin bir bilgi verilmiş değil.

Google ayrıyeten “Build a Safer Internet” (Daha İnançlı Bir İnternet Yaratın) isimli yeni bir YouTube Çocuk oynatma listesini de duyurdu. Bu liste, interneti ve teknolojiyi inançlı ve Mesul bir biçimde kullanma hakkında daha Çok bilgi edinmek emeliyle çocukların ebeveynleriyle Bir arada izleyebilecekleri Müsait görüntüleri içeriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir