TikTok’ta görüntü çekerken yakınlaştırma nasıl yapılır? iOS ve Android ayarları

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

TikTok’ta görüntü çekerken yakınlaştırma nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız, iOS ve Android için adım adım ayrıntıları anlatıyoruz. TikTok son devirlerde epey tanınan hale gelmiş bir toplumsal medya platformudur. TikTok’ta çeşitli görüntüler paylaşma imkanı bulunur. Pek çok kullanıcının hayli beğendiği ve kullanmaya devam ettiği bir toplumsal medyadır.

Video çekmek pek çok kullanıcı için TikTok platformu üzerinden hayli kolaydır. Buna bağlı olarak da kullanım kolaylığı sağladığını söylemek yanlış olmaz. Bu noktada adayların görüntü çekerken dikkat etmesi gereken birtakım ögelerden kelam edilebilir.

TikTok’ta Görüntü Çekerken Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma Nasıl Yapılır?

TikTok’ta çekilen görüntülere çeşitli efektler ekleme bahtı bulunur. Bu mevzuda kullanıcıların en merak ettiği mevzulardan birisi de TikTok’ta görüntü çekerken yakınlaştırma ve uzaklaştırma hareketlerinin nasıl yapılacağıdır. TikTok’ta bu alanda yapılması gereken adımlar aşikardır.

TikTok’ta görüntü yakınlaştırmanın iki başka yolu vardır. İki farklı yol olması da kullanıcıların basitçe istedikleri seçeneği seçmelerine imkan tanır. Bu noktada kullanıcılar kendileri için uygun yolu tercih edebilir.

İlk olarak kullanıcı kamera ekranına uzun biçimde basar, daha sonra uzaklaştırmak için basılı tutarak rastgele bir tarafta hareket ettirir. Yakınlaştırmak için ise basılı tutarak orjinal pozisyona geri döner. Bu biçimde kamera kaydını yakınlaştırmak mümkün olur.

Videoları yakınlaştırma süreci için başka bir yol ise + seçeneğine dokunarak kamera kayıt kısmını açmaktır. Daha sonra parmakları birleştirerek ya da ayırarak yakınlaştırıp uzaklaştırmak mümkün olur. Bu biçimde TikTok kullanıcıları epeyce rahat bir biçimde kamera kaydı esnasında yakınlaştırma ve uzaklaştırma süreçleri yapabilir.

Bu kullanıcının çok daha tesirli ve güzel görünümlü görüntüler hazırlamasına imkan sağlayacak bir uygulama olur. TikTok’ta çekilen görüntülerin içine çeşitli efektler yerleştirerek farklı görünümlerde görüntüler çekme bahtı da bulunur.


TikTok’ta Görüntü Çekerken Yakınlaştırma Süreci Yapmak İçin Uygulama İndirmek Gerekir mi?

TikTok uygulaması kullanıcıların en rahat ve pratik halde kullanabilmesine uygun tasarlanmıştır. Buna bağlı olarak kullanıcılar herhangi ek bir uygulama indirmeden TikTok üzerinden epeyce rahat bir biçimde görüntülerini istedikleri yakınlık ve uzaklıkta çekebilir.

TikTok’ta görüntü çekerken çeşitli seçenekler yardımı ile epey pratik bir biçimde hoş görünümlü görüntüler çekmek mümkündür. Görüntüleri yakınlaştırmak için ek bir uygulama gerekmemesi ise kullanıcıların bu alanda epeyce pratik formda seçim yapmalarına imkan tanır. Buna bağlı olarak da TikTok uygulamasının kullanım kolaylığı sebebiyle hayli geniş bir kitleye ulaştığını söylemek yanlış olmaz. Kullanıcılar istekleri doğrultusunda pratik bir biçimde yakınlaştırma, uzaklaştırma süreçlerini yapabilir. Bu sebeple de kullanıcıların beğendiği bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.


TikTok’ta Görüntü Çekerken Yakınlaştırma Süreci İOS ve Android Aygıtlarda Nasıl Yapılır?

TikTok hem IOS hem de Android işletim sistemlerinde bulunan ve kullanıcıların beğendiği bir uygulamadır. Bu alanda kullanıcıların görüntü çekme basamaklarında çeşitli yardımlara muhtaçlığı olabilir. Bu yardımlardan birisi de yakınlaştırma ve uzaklaştırma süreçleridir.

Android ve İOS işletim sistemlerinde yakınlaştırma sürecinin yapılış usulü değişmez. Bu da kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlar. İOS ve Android telefonların her ikisinde de üstte anlatıldığı halde yakınlaştırma süreci yapılır. Kullanıcılar diledikleri üzere görüntüler çekerek TikTok ok üzerinden paylaşım yapabilir.

Yakınlaştırma sürecini farklı maksatlar için kullanmak mümkündür. Kullanıcılar görüntülere hoş efektler katabilmek için, daha ilgi cazibeli görüntüler çekebilmek için yakınlaştırma ve uzaklaştırma süreçleri yapabilirler. Bunun yanı sıra rastgele bir maddeyi gösterebilmek için de yakınlaştırma süreci yapılabilir. Zoom yapabilmek için de kullanılabilir. TikTok görüntü içeriği bakımından epey güçlü olduğu için büyük bir kolaylık ile yakınlaştırma sürecini kullanıp hoş görüntüler ortaya çıkarmak mümkün olur. Bu da kullanıcılar için epey kullanışlı olur.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: TikTok görüntü yükleme ve silme nasıl yapılır? Görüntüye yazı nasıl eklenir?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir