Twitter Blue kullanıcıları, istedikleri zaman mavi tiklerini gizleyebilecek

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 28, 2023 Yorum Yok

Twitter Blue aboneliklerinin yine kullanıma sunulmasından yaklaşık üç ay sonra, Elon Musk’ın beklediği Olumlu Geri dönüş gerçekleşmemiş üzere görünüyor. TechCrunch’ın bildirdiğine nazaran Twitter Blue, toplumsal medya platformuna Aralık ayında Geri dönmesinden bu yana, taşınabilir uygulama aracılığı ile sadece 11 milyon dolar kazandırdı.

Bir Twitter Blue aboneliği, web sitesi üzerinden satın alındığında aylık 8 ABD Doları, Android yahut iOS aygıtlar için taşınabilir uygulama aracılığıyla satın alındığında aylık 11 ABD Doları bedeline sahip. The Information’ın bildirdiğine nazaran, Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 290.000 kullanıcı Twitter Blue aboneliğine sahipti. Bu da bütün Yıl için iddiası 28 milyon dolar gelir getireceği manasına geliyor.

Sektör haber kaynağı Social Media Today’in bir haberine nazaran ise, Twitter’ın 2022’nin ikinci çeyreğindeki işletme maliyetleri Yekün olarak 730 milyon dolara ulaştı.

Ünlü milyarderin geçtiğimiz Yıl toplumsal medya platformunu devralmasının akabinde reklam verenlerin platformdan çekilmesi hizmete Aka vuruş vurmuştu. The Information’ın söylediğine nazaran platformun geliri %40 düştü ve en uygun 500 reklamcı platformu terk etti.

Mavi tik gizleme seçeneği geliyor

Musk da, gelir akışlarını çeşitlendirmek için Çeşitli çalışmalar yürütüyor. Twitter Blue da bunlardan biri. Blue’nun daha Çok tercih edilmesi için yeni adımını atan toplumsal medya devi, artık de abonelere mavi onay işaretlerini gizleme imkanı sunmaya başlayacak. Tabi aylık bir fiyat karşılığında mavi tik alanların bunu neden gizlemek isteyebileceği tartışılabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir