Twitter çalışanları, kirası ödenmeyen ofisten apar topar çıkartıldı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 13, 2023 Yorum Yok

Twitter CEO’su Elon Musk’ın parlak fikirleri bir Kez daha başarısız olmuş üzere gözüküyor. Bu seferki skandal, şirketin kirayı vaktinde ödemediği Singapur ofisinde yaşandı. çalışanlar, mülk sahipleri tarafından binadan dışarı çıkartıldıklarını bildirdi.

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran Twitter çalışanlarına, şirketin 2015’ten beri Asya-Pasifik genel merkezi olarak hizmet veren Singapur’daki CapitaGreen binasındaki 22.000 metrekarelik ofisini Çarşamba günü saat 17.00’den Evvel terk etmeleri söylenmişti. Musk, San Francisco ve Seattle’daki kiralık ofislerde de, tasarruf yapma mazereti ile kira ödemiyor.

Musk’ın daha evvelki işten çıkarmaları nedeniyle zati derinden sarsılmış olan Singapur ofisi çalışanlarına Perşembe gününden itibaren uzaktan çalışmaya başlamaları talimatı verildi. Bloomberg’in söylediğine nazaran çalışanlar, bir sonraki duyuruya kadar Twitter’ın İç sisteminde uzaktan çalışanlar olarak yine sınıflandırılacak.

Kira ödemeyerek tasarruf

Kira ödemeyi reddetmek ve akabinde bu yüzden Twitter’a dava açılmasına Sebep olmak, milyarderin Twitter’daki tartışmalı ve kuşkulu maliyet tasarrufu stratejilerinden bir Öteki olarak öne çıkıyor. Milyarder ayrıyeten şirketin odacılarını da işten çıkardı ve çalışanları Twitter’ın ağır kokulu ofislerine kendi Tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda bıraktı. Ayrıyeten Sacramento’daki bilgi merkezlerinden birini kapattı. New York Times’a nazaran Musk, Twitter çalışanlarına ödenmemiş faturaları azaltmak için taşeronlara ve satıcılara yapılan ödemeleri durdurma talimatı da verdi.

Milyarder, bu ayın başlarında Twitter çalışanlarına sunulan Yan hakları hedefleyerek işe gidip gelme yardımlarını, aile planlaması yardımlarını ve Yemek maaşlarını kesti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir