Twitter engeli, Türkiye’de VPN kullanımını nasıl etkiledi? Sayılar inanılmaz…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 09, 2023 Yorum Yok

Çarşamba günü Türkiye’den Twitter’a erişimin kısıtlanmasının akabinde, VPN hizmetlerinin kullanımının Önemli ölçüde arttığı belirtildi. Twitter’a erişim kısıtlaması, on binlerce kişinin hayatını yerle bir eden ve Fazla sayıda insanın vefatına Sebep olan sarsıntılardan iki gün sonra uygulandı.

TechRadar’ın haberine nazaran, piyasadaki VPN hizmetlerinden biri olan Proton VPN, kullanımda yaşanan Değerli artışı gözler önüne serdi. Saatlik kayıtlardaki tepe, normal düzeylerin %30.000 üzerine çıkarak dünyanın Geri kalanından gelen kayıtları gölgede bıraktı.

Resmi bir İzah yapılmamış olsa da NetBlocks, Twitter yasağının felaketle ilgili yanlış bilgilerin yayılmasının (dezenformasyon) önlemesi için uygulandığına inanıyor.

Şu anda kısıtlama kaldırılmış olsa da, Proton kullanımı Türkiye’deki alışılagelmişin on sert üzerindeki düzeylerde kalmaya devam ediyor.

Proton’un kurucusu ve CEO’su Andy Yen, “Ücretsiz, sansürsüz bir internete erişimi sürdürmek Fazla önemli” dedi ve ekledi: “İnsanların arkadaşlarıyla, sevdikleriyle ve daha geniş toplulukla bilgi paylaşmak için çevrimiçi platformlara güvendiği kriz vakitlerinde daha da Ehemmiyet kazanıyor.

Yen, Türkiye datalarının İran’daki protestoların birinci günlerinde kaydedilen bilgilerle de örtüştüğünü söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir