Zorla yeniden başlatma nedir? Android ve iPhone’da zorla yeniden başlatma nasıl yapılır?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 10, 2023 Yorum Yok

İster iPhone ister Android kullanıyor olun, akıllı telefonunuz Temel olarak cebinize sığabilen Ufak bir bilgisayardır. Ve bütün bilgisayarlar üzere, telefonunuz da yazılım kusurları ve aksaklıkları ile karşılaşabilir. Bunlar sık göreceğiniz şeyler olmasa da, kazara birini tetiklemeniz ve telefonunuzun istenmeyen reaksiyonlar vermesine yahut karşılık vermemesine Sebep olmanız mümkündür.

Örneğin Tüm gece şarj olduktan sonra bile telefonunuz açılmıyor olabilir. Yahut bir uygulama çalışırken donabilir ve neyi kaydırmayı denerseniz deneyin uygulamadan çıkamıyor olabilirsiniz. Teknik dayanak grupları ile bir randevu planlamadan evvel, sabit bir süreç bütün kaygılarınızı çözebilir: Zorla tekrar başlatma.

Zorla yine başlatma nedir?

Zorla yine başlatma, telefonunuzda yerleşik olan ve tam olarak isminden ne yaptığını iddia edebileceğiniz bir özelliktir. Telefon ister Cevap veriyor ister donmuş olsun, anında kapanır ve tekrar başlar. Bu, bir masaüstü bilgisayarın gücünü kesmeye misal. Aygıt ne ile uğraşıyor olursa olsun kapanması gerekir.

Bu nedenle, zorla tekrar başlatma, telefonunuzu yine başlatmanın standart yolu olarak tercih edilmemelidir. Bu süreç, olağanda kapatmasını söylediğinizde aygıtın geçtiği olağan, dikkatli kapatma protokollerini yok sayar. Zorla yine başlatmayı sadece gerektiğinde kullanın. lakin mecburi kaldığınız durumlarda en güzel tahliliniz olabilir.

iPhone’da zorla yine başlatma nasıl yapılır?

Bir iPhone’daki zorla tekrar başlatma komutu evvelce farklılık gösterse de, Apple bu komutları Biricik bir biçimde birleştirdi: Sesi artırma düğmesine süratlice basıp bırakın, sesi kısma düğmesine süratlice basıp bırakın, akabinde Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

iOS 16’ya güncelleme yapamayan daha eski bir iPhone’unuz varsa, zorla tekrar başlatma komutunuz bundan farklılık gösterebilir. Bu durumda aygıtınız için gereken komutu öğrenmek için Aygıt kılavuzunu Denetim etmeniz gerekebilir.

Android’de zorla tekrar başlatma nasıl yapılır?

Apple’ın iPhone’larının tersine Android akıllı telefonların üreticileri farklı olduğu için, her birinin donanım komutları farklı olabilir. Ancak birden fazla Android telefon Sıkıntı düğmesini yaklaşık 20 saniye basılı tutmaya Karşılık vererek zorla yine başlatılabilir.

Akıllı telefonunuzda Öbür Mecbur yine başlatma komutları da olabilir. Kimi Samsung kullanıcıları, tekrar başlatmayı zorlamak için sesi kısma ve Güç düğmesini yedi saniye basılı tutmak zorunda kalabilir. özel bir komutu olup olmadığını görmek için kendi modelinizin kılavuzuna bakabilirsiniz.

Günümüzde örnekleri az olsa da, çıkarılabilir bataryası olan bir telefona sahipseniz, telefonu anında kapatmak için bataryayı çıkartabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir