Twitter ve Microsoft arasında kriz: Twitter, Microsoft’un verilerini ödeme yapmadan kullandığını iddia ediyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 20, 2023 Yorum Yok

Twitter, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya Microsoft’un bilgilerini yanılgılı bir halde kullandığına dair şikayet içeren bir yazma gönderdi. Ayrıyeten, Microsoft’u bilgi kullanımı için ödeme yapmaması, mutabakatta belirlenen ölçünün üzerinde bilgi kullanması ve Twitter’ın müsaadesi olmadan datayı hükümet kurumlarıyla paylaşmasıyla suçladı.

Microsoft sözcüsü Frank Shaw ise, Microsoft’un datalar için ödeme yapmadığını kabul ediyor. Bu durumu değerlendireceğini ve Müsait bir formda Cevap vereceğini belirten Shaw, Twitter ile uzun vadeli iştirakini sürdürmek istediklerini de Anlatım etti.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, platformun finansal durumunu yanarak düşmekte olan bir uçağa benzetmişti. Musk, mali kayıpları durdurma gayretiyle çalışanların neredeyse yarısını işten çıkarttı. Şimdiyse o kararın Fazla telâşlı olduğunu kabul ediyor. Lakin o durumda bu türlü süratli bir karar verilmesi gerektiğinin altını çizerken, birtakım çalışanları Geri alabileceğini de söylüyor.

Son vakitlerde ChatGPT ve diğer üretken Yapay zeka hizmetlerinin yarattığı Aka tesirle birlikte, Twitter ve Reddit üzere platformlar, botların kullandığı bilgiler karşılığında tazminat talep ediyorlar. Microsoft’a gelen yazıda, Twitter’ın türel yollara başvurup başvurmayacağı yahut ne kadar tazminat talep ettiği belirtilmiyor. Fakat Microsoft’un bu dataları; Xbox, Bing, reklam ve bulut bilişim üzere Çeşitli eserlerinde kullandığını Anlatım ediyor.

Twitter, Microsoft’un ne kadar bilgi kullandığını ve hangi hükümetlerin datalara erişim sağladığı hakkında bir rapor sunmasını istiyor. ek olarak Twitter, bilgilerin işlenmesi konusunda geliştirici mutabakatına uyulmasını da talep ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir