YouTube’dan, Premium abonesi olmayanları kızdıracak yeni karar

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 20, 2023 Yorum Yok

YouTube’un abonelerini premium üyelik düzeyine çekme yaklaşımının bir kısmı de, kullanıcıları bıktırarak ödeme yapacak kadar sinirlendirmek üzere gözüküyor. Örneğin, reklamlar, fiyatsız üyelik düzeyinde epeyce can sıkıcı olabiliyor ve pek Fazla kullanıcı yalnızca bundan kurtulmak için YouTube Premium’a Üye oluyor. Ve bu durum yakın gelecekte daha da hudut bozucu olabilir. YouTube, Fazla yakında TV uygulamalarında Fazla daha can sıkıcı üzere görünen kimi değişiklikler yapabilir.

Şirket, bu hafta düzenlediği YouTube Brandcast aktifliği sırasında, atlanamayan 30 saniyelik reklamların yakında TV’lere geleceğini doğruladı. Kısa bir müddet Evvel bir istatistikte görüldüğü üzere, bütün YouTube izlemelerinin yarısından biraz daha azı TV’lerde gerçekleşiyor. Bu da YouTube’un, izleyiciler için tıpkı alandaki diğer pek Fazla markaya nazaran Fazla daha Kıymetli bir Netflix rakibi olduğunu açıkça gösteriyor.

YouTube, reklamsız YouTube Premium’a kaydolmamış olanlar için atlanamayan 30 saniyelik reklamlara ek olarak, TV’lere de “duraklatma deneyimleri” getiriyor. Bu değişikliklerin ne Vakit devreye gireceğine dair net bir tarih bildirilmemiş olsa da, bu ek reklam biçimi, bir içeriği her duraklattığınızda ekranınızda gerçekleşiyor.

Kısacası, kullanıcıları YouTube Premium’a yöneltmek için nitekim can sıkıcı birtakım kararlar alınıyor üzere gözüküyor. Ayrıyeten, reklam engelleyici eklentilere karşı alınan kararları da unutmamakta fayda var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir