Twitter verileri bilgisayara ya da telefona nasıl indirilir?

Sosyal Meda Uzmanlığı Kas 14, 2022 Yorum Yok

Twitter’ı terk edip farklı bir alternatif toplumsal ağa geçmek istiyor olabilirsiniz. ya da bir nedenler Twitter’daki bütün datalarınızı indirmeniz gerekir. Neyse ki Twitter, tweet’lerinizi ve öteki datalarınızı içeren bir arşiv indirmenize müsaade veriyor.

İster toplumsal medya olsun ister olmasın, her durumda bilgilerinizi yedekleme, aslında âlâ bir fikir. nihayet vakitlerde Twitter’da olup bitenler durumun hayli karışacağını gösteriyor, bu nedenle Twitter datalarınızı ve iletilerinizi yedeklemenin de bir ziyanı olmaz diye düşünüyoruz.

Twitter’ı yedeklemek, buradaki paylaşımlarınızın arşivini bilgisayarınıza indirmek manasına geliyor. Twitter’ın arşiv bilgileri hesap bilgileri ve Twitter erişim tarihçenizi, engellediğiniz yahut susturduğunuz Twitter hesaplarını, Twitter’ın sizin hakkında topladığı reklam bilgilerini ve attığınız tweet’leri içeriyor.

Twitter dataları nasıl indirilir?

Twitter ayarlar sayfasında “Hesaplarınız” kısmında “Verilerinizin yedeğini indirin” seçeneğini kullanmak kâfi. Web uygulamasında ise bunu ferdî fotoğrafınızın üzerine basıp Ayarlar ve Takviye > Ayarlar ve Kapalılık > Hesabınız yolunu izleyerek yapabilirsiniz.

Buraya geldikten sonra indirme düğmesine basarak bilgileri bilgisayarınıza yahut cep telefonunuza yedekleyebilirsiniz. Twitter, yaklaşık 24 saat içinde bu dataları indirebileceğiniz bir link gönderiyor. Dataları yedekledikten sonra Twitter’dan çıkabilir yahut paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. Her durumda, o vakte kadar gerçekleştirdiğiniz Twitter aktivitesini kayıt altına almış olacaksınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir