Twitter’da mavi tik sahibi olanlara soğuk duş

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 24, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın şimdi Elon Musk tarafından satın alınmadığı vakitlerden kalan bir doğrulanmış onay işaretiniz, yani mavi tikiniz varsa, ayda 8 dolar ödeyerek Twitter Blue abonesi olmak zorunda olmadığınızı düşünebilirsiniz. ancak bu niyetten bir Lahza Evvel kurtulmaya bakın, çünkü Twitter önümüzdeki haftadan başlayarak mavi tikinizi elinizden alamaya başlayacak.

Twitter, yakın vakitte yaptığı bir duyuruda, 1 Nisan’da eski onay işaretlerini hesaplardan kaldıracağını açıkladı. Haber, platformun abonelik hizmeti Twitter Blue’yu dünya çapında kullanılabilir hale getirmesinin Çabucak akabinde geldi.

Twitter’ın duyurusu şu biçimde: “1 Nisan’da, eski doğrulanmış programımızı sonlandırmaya ve eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırmaya başlayacağız. Twitter’da mavi onay işaretinizi korumak için Twitter Blue’ya kaydolabilirsiniz.

Politikacılar, Ünlü şahıslar, gazeteciler ve öteki kamuya mal olmuş şahıslar üzere yüksek profilli hesaplara, onları Düzmece hesaplardan ayırmak için eski onay işaretleri verilmişti. Lakin yeni işveren Elon Musk, geçen yılın Ekim ayında Twitter’ı devraldığında, doğrulanmış onay işaretlerini bütün Twitter Blue abonelerinin kullanımına açtı.

Aralık ayında Musk, daha Evvel verilme biçimlerinin “yozlaşmış ve anlamsız” olduğunu sav ederek, sonunda bütün eski onay işaretlerini kaldıracaklarının sinyallerini vermeye başlamıştı. Bir kullanıcı onay işaretini Geri kazanmak istiyorsa, artık Twitter Blue’ya abone olmak dışında bir talihi yok.

Twitter’ın bütün eski onay işaretlerini Biricik seferde mi yoksa toplu olarak mı kaldıracağı şimdi bilinmiyor. Ayrıyeten, eski doğrulanmış onay işaretini kaybedecek kaç kullanıcının sadece onay işaretini korumak için Twitter Blue’ya abone olacağını da vakitle göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir