Twitter’dan sessiz sedasız gelen bir yasak daha: Tweetbot ve diğerleri engelleniyor mu?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 16, 2023 Yorum Yok

Görünüşe nazaran Twitter, üçüncü taraf istemcilerin kendi API’sine erişimini kasıtlı olarak engelliyor. Perşembe günü prestiji ile, Tweetbot ve Twitterrific iç olmak üzere üçüncü taraf Twitter uygulamaları çalışmamaya başladı ve o vakitten beri Sıkıntı Kıymetli oranda devam ediyor. Twitter’ın dahili Slack kanallarından, şirketin kesintinin farkında olduğunu ve muhtemelen nedenini de bildiğini öne süren iletiler paylaşıldı.

Şirketin mühendislerinin hizmet kesintilerini öncelik sırasına koymak için kullandıkları bir kanalda görülen bir iletide, “Üçüncü taraf uygulamalarının askıya alınması kasıtlıdır” yazıyor. Lakin rastgele bir neden belirtilmiyor.

Twitter bu mevzuda rastgele bir İzah yapmadı. Zati bunu beklemiyorsuk, çünkü şirket, Elon Musk’ın firmayı satın almasından sonra irtibat departmanını kapattı. Musk da, bu mevzuda bir İzah yapmadı ve Tweetbot, Twitterrific, Fenix ve öbür üçüncü parti yazılımların üreticileri de firmadan rastgele bir bilgi almadıklarını açıkladılar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir