Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, sitenin yeni sahibi Elon Musk’ı fena eleştirdi

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 02, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, savunduğu birleşik ve Aleni bir toplumsal File protokolü üzerine inşa edilmiş, kısmen finanse ettiği alternatif bir uygulama olan Bluesky’ı kullanarak, Twitter, Elon Musk ve Musk idaresinde şirketin tekrar Özel bir şirkete dönüştürülme kararı hakkında kimi açıklamalarda bulundu.

Dorsey, Twitter’ın Musk altında Üzücü durumda olduğunu kabul ederken, birebir vakitte toplumsal ağın Musk’a satışını zorlamadıkları için yönetim konseyini suçluyor. Ayrıyeten, Twitter’ın halka Aleni bir şirket olarak âlâ sonuçlanacak Fazla az seçeneği olduğunu savunuyor.

Dorsey, satış şimdi gerçekleşmeden evvel, Musk’ı Twitter için en yeterli Namzet olarak gördüğünü açıklamıştı. Bir Bluesky kullanıcısı olan Jason Goldman da Dorsey’e hala bu türlü düşünüp düşünmediğini sordu. Ve “Hayır” yanıtını aldı. Dorsey’in kelamları şu haldeydi: “Zamanlamasının Üzücü olduğunu ayrım ettikten Çabucak sonra harekete geçtiğini de düşünmüyorum. Yönetim şurasının satışı zorlaması gerektiğini de düşünmüyorum. Her şey Kötü gitti. lakin oldu ve artık yapabileceğimiz Biricik şey bunun bir daha olmasını önlemek için bir şeyler inşa etmek. Bu yüzden Bluesky’ın inşa edildiğini görmekten mutluyum” karşılığını verdi.

Washington Post muharriri Will Oremus daha sonra bu gönderiden alıntı yaptı ve bunu Dorsey’in kendisini suçlamaktan kaçındığı halinde sunmaya çalıştı, Dorsey buna şiddetle karşı çıkarak, daha Evvel Twitter’ın mukadderatında sahip olduğu rolü için özür dilediğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir